НЕПРАВДА: Уряд Канади опублікував на офіційному сайті докази присутності чипів у вакцинах | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Уряд Канади опублікував на офіційному сайті докази присутності чипів у вакцинах

18 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
692

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що на офіційному сайті уряду Канади нібито написано, що у вакцинах є чипи.

Зображення, яке поширюють у мережі

 

Але це – неправда.

Зображення, яке поширюють, – скриншот сайту Канадського офісу інтелектуальної власності, а саме сторінка з патентом на мРНК вакцину з ліпідними наночастинками. Такий же патент можна знайти на сайті Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO). Власники цього патенту – німецька компанія Curevac AG та канадська компанія Acuitas Therapeutics Inc. Вони подали заявку на оформлення патенту в 2017 році, а в 2018 році цей патент опублікували. 

Так, патент, який на зображенні, не пов’язаний із чипами.

Наночастинки — це загальний термін для позначення одиниць дуже малого розміру, що існують в природі або можуть бути виготовлені штучно. Їх часто використовують у медицині, зокрема для вакцин від COVID-19 компаній Pfizer/BioNTech та Moderna. 

Ліпіди – будь-яка з різноманітної групи органічних сполук, включаючи жири, олії, гормони та певні компоненти мембран, оскільки вони значною мірою не взаємодіють з водою.

Розробка мРНК вакцин почалася у 1990-х роках. Із того часу запатентували не одну технологію, де були слова «мРНК», «вакцина» та «наночастинки».

Згаданий патент 3040337 (номер у Канадському офісі інтелектуальної власності) або WO2018078053 (номер WIPO) стосується технології створення ліпідних наночастинок за конкретною формулою. Автори патенту зазначають, що винахід пов’язаний з використанням зазначених наночастинок ліпідів у лікарських засобах та вакцинах, зокрема проти грипу або сказу.

Раніше ми спростовували твердження, що ліпідні наночастинки у мРНК-вакцинах націлені на мозок.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний