НЕПРАВДА: Уряд Польщі планував передати Україні танки Leopard разом зі своїми екіпажами

НЕПРАВДА: Уряд Польщі планував передати Україні танки Leopard разом зі своїми екіпажами

30 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
449

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому чоловік розповідає польською мовою, що Польща планує відправити 14 танків Leopard 2 разом із екіпажами. За його словами, це стало причиною масових звільнень польських танкістів. Чоловік додає, що польські екіпажі відправляють під приводом навчань, а насправді вони будуть брати участь у бойових діях. 

Утім, ексзаступник міністра оборони Польщі Вальдемар Скшипчак спростував інформацію про передачу танків Leopard разом із польськими екіпажами. 

Скриншот допису

На відео можна побачити нікнейм автора у тіктоці — marcinkubicki3. Марцін Кубіцький публікує відео, в яких повторює дезінформацію про Україну. Серед публікацій є відео про передачу танків Leopard разом з польськими екіпажами. Нам не вдалося знайти інформацію про автора відео, зокрема його фах чи посаду. 

У коментарі для «Укрінформу» колишній командувач сухопутних військ Польщі, ексзаступник міністра оборони країни генерал Вальдемар Скшипчак зазначив, що польський уряд ніколи не мав наміру передавати Україні танки Leopard 2 разом із польськими екіпажами. За його словами, це забороняє закон. Вальдемар Скшипчак також спростував те, що польські екіпажі 14 танків Leopard 2, які польський уряд має намір передати Україні, нібито звільняються зі служби. 

Автор відео також стверджує, що польські екіпажі відправляють під приводом навчань, а насправді вони будуть брати участь у бойових діях. Насправді для навчань на танках Leopard у Польщу відправляють українських військових. 21 січня Голова Бюро міжнародної політики у канцелярії президента Польщі Марцін Пшидач анонсував початок навчань ЗСУ на танках Leopard. За його словами, навчання відбудуться найближчим часом: «Українські офіцери та сержанти проходитимуть навчання на польських танках, а також на танках інших наших партнерів, бо немає часу».

У НАТО неодноразово наголошували, що не беруть участі у воєнних діях на території України та не мають наміру вступати у війну. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що країни НАТО надають Україні безпрецедентну підтримку зброєю, боєприпасами, різними видами військової підтримки. Утім, в Україні немає ані інструкторів, ані військових підрозділів сил Альянсу. Українські військові проходять навчання безпосередньо в країнах-членах НАТО. 25 листопада 2022 року Столтенберг наголосив: «Співробітники НАТО не проводять жодної роботи на території України і це підкреслює те, що НАТО не є стороною конфлікту – у нас немає військ на місцях, але союзники НАТО допомагають Україні здійснювати самооборону». 

Раніше VoxCheck уже спростовував фейк про те, що загін польських найманців воює в Україні у складі ЗСУ.

Застереження

Автор не является сотрудником, не консультирует, не владее�� акциями и не получает финансирования ни от одной компании или организации, которая имела бы пользу от этой статьи, а также никак с ними не связан.