НЕПРАВДА: Усі міністерства держави Україна – це приватні компанії | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Усі міністерства держави Україна – це приватні компанії

3 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
2237

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що нібито міністерства України та низка інших державних установ, наприклад,  Державний комітет архівів, “Укрвійськбуд”, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, є приватними підприємствами. Ця думка авторів базується на даних  B2BToday.com.ua

Скріншот з публікації. 

 

Утім, такі повідомлення – неправда. 

Публікації сайту B2BToday.com.ua жодним чином не пов’язані з Єдиним державним реєстром. Аби знайти достовірні дані про будь-яку державну установу потрібно скористатися  пошуком відомостей у ЄДР – він безоплатний, відкритий та загальнодоступний (крім паспортних даних та номерів облікових карток платників податків). 

Так, дані українських державних установ можна побачити у ЄДРПОУ – Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань України (далі – ЄДР). Крім приватних компаній, там є усі юридичні особи, зареєстровані в Україні. У реєстрі зазначено, наприклад, що Міністерство закордонних справ України є органом державної влади. Це стосується й 19 інших міністерств України. Тобто, міністерства не є приватними компаніями. 

Скриншот з ЄДР Міністерства юстиції України. 

 

Такі установи, як Державний комітет архівів України, Державне підприємство Міністерства оборони України “Укрвійськбуд”, Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради України, Управління житловими будинками Управління справами Апарату Верховної Ради України та Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (саме їх згадують у повідомленні) також є державними. Це теж можна перевірити у ЄДР Мін’юсту.

Раніше ми вже спростовували фейки про те, що низка українських державних органів є приватними компаніями. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний