Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють відео посла миру ООН Джейн Гудолл, яка нібито запропонувала скоротити населення Землі на 90%, адже тоді начебто всі проблеми людства будуть вирішені.
Це — неправда. Джейн Гудолл не згадувала про скорочення населення на 90%, а говорила про вплив людства на природу.
Скриншот публікації
За допомогою назви «World Economic Forum» на стенді позаду Гудолл ми знайшли її повний виступ, частину з якого поширюють у мережі. Зокрема посол миру ООН виступала на форумі в Давосі у 2020 році, а головною темою заходу було питання забезпечення сталого майбутнього для лісів Амазонки.
Джейн Гудолл — учена та природоохоронниця, яка досліджувала життя шимпанзе в дикій природі Танзанії у 1960-х роках. Під час свого дослідження Гуддол відкрила нові деталі, які суперечили науковим теоріям того часу. До прикладу, жінка визначила, що шимпанзе всеїдні, а не травоїдні, а також, що шимпанзе можуть виготовляти та використовувати різні знаряддя праці.
Під час свого виспупу Гудолл також говорила про тропічні ліси в Африці, які з роками зникають, а кількість шимпанзе зменшується. За її словами, саме зростання населення було причиною зникнення лісів у Танзанії. Упродовж саміту Гудолл активно підтримувала ідею висадки нових дерев та зазначала, що не потрібно будувати торгові центри. Люди мають зменшити споживання м’яса для того, аби припинити використовувати землю для розведення худоби та вирощування зерна для неї, зазначила Гудолл.
Зрештою наприкінці розмови учена каже про збільшення людства: «І, нарешті, ми не можемо сховатися від зростання людського населення, тому що ви знаєте, що це лежить в основі багатьох інших проблем. Усе, про що ми говорили, не було б проблемою, якби світ мав таку ж кількість населення, яке було 500 років тому». Однак Гудолл жодного разу не згадувала, що населення має скоротитися на 90%, а лише наголосила, який вплив має людство на природу.
В ООН повідомляють, що до 2050 року у світі очікують зростання населення до 9,7 мільярда. У 2080-х роках кількість людей досягне свого піку у 10,4 мільярда та залишиться на цьому рівні до 2100. Серед основних факторів впливу на природу є нераціональне використання людьми природних ресурсів та викиди вуглекислого газу, які впливають на зміни клімату. Також негативно на природу впливає нерівність у владі, власності та доступі до ресурсів, які використовують люди. Згідно з дослідженням американського Інституту кліматичної звітності, лише 20 найбільших компаній у світі вироблять 35 % усіх викидів вуглекислого газу та метану.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний