НЕПРАВДА: Уціліла силова установка Каховської ГЕС доводить, що вибуху зсередини не було — фото

НЕПРАВДА: Уціліла силова установка Каховської ГЕС доводить, що вибуху зсередини не було — фото

30 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
743

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють фото нібито вцілілої силової установки з машинної зали Каховської ГЕС. Це нібито доводить, що знищення дамби відбулося не через вибух зсередини. На думку росіян, міжнародні організації та українська влада про це знають, а тому Україна нібито відмовляється від проведення розслідування. 

Утім, це неправда. На фото помітно лише вцілілу частину машинної зали. Інша частина зруйнована. Росія зруйнувала дамбу за допомогою вибуху зсередини. 

Скриншот допису

На фото, яке демонструють пропагандисти, справді зображена машинна зала Каховської ГЕС. Водночас це лише частина цієї зали. З фото, які зробили раніше, помітно, що приміщення є набагато більшим, а жовтих воріт та силових установок більше, ніж дві. 

Фото машинної зали. 18/10/2021. Джерело: Укргідроенерго

Фото машинної зали. 16/10/2020. Джерело: Укргідроенерго

Фото, яке поширюють російські телеграм-канали

Росіяни опублікували відео з БПЛА, який пролетів серед залишків приміщення машинної зали. Там помітно, що решта зали зруйновано. Решти силових установок також немає.

Скриншот допису

 

Скриншоти відео, де помітна інша частина машинної зали

Росіяни захопили Каховську ГЕС 24 лютого 2022 року та використовували станцію як військовий об’єкт. Восени 2022 року вони замінували станцію та зруйнували її окремі ділянки. ГУР МО України заздалегідь повідомляло про мінування Каховської ГЕС та плани її підриву. 

У матеріалі The New York Times наведені докази відповідальності росії за знищення дамби. На це вказує доступ до дамби в російських військових, наявність у них інженерних креслень ГЕС з радянських часів побудови споруди. Також о 02:35 та 02:54 6 червня 2023 року сейсмічні датчики в Україні та Румунії зафіксували ознаки потужних вибухів, а очевидці у цьому районі чули потужні вибухи приблизно між 02:15 і 03:00 годинами. Перед підривом дамби американські розвідувальні супутники зафіксували інфрачервоні теплові сигнали, що вказують на вибух. Інженери, з якими спілкувалося видання, стверджують, що дамба була побудована таким чином, щоб витримати зовнішній вплив. Поточні ознаки пошкоджень вказують на вплив на конструкцію дамби закладанням великої кількості вибухівки у слабке місце конструкції. 

Таким чином, фото та відео з російських телеграм-каналів, а також інші дані, доводять, що росіяни підірвали дамбу зсередини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний