НЕПРАВДА: В Австралії заборонили розмовляти у гіпермаркетах, а невакцинованим – виходити з дому

НЕПРАВДА: В Австралії заборонили розмовляти у гіпермаркетах, а невакцинованим – виходити з дому

30 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
496

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація про те, що нібито в Австралії заборонили розмовляти людям у гіпермаркетах, навіть якщо вони в масках, а невакцинованим заборонять виходити з дому. 

Скриншот допису, який поширюють у мережі

Утім, це — неправда. Відповідного закону чи постанови австралійський уряд не ухвалював.  

У статті Daily Mаil, на яку й посилаються в дописах, йдеться про те, що південно-австралійський політик Верховної палати Френк Пангалло (Frank Pangallo) з партії SA-Best закликав зробити щеплення обов’язковим з доказом того, що воно внесене до ковід-паспорту. Він запропонував обов’язково вакциновувати тих, хто подорожує, працює та відвідує громадські заклади, включаючи паби та ресторани. Про це також писали й інші ЗМІ, наприклад, The Independent. 

Слід зважати на те, що це лише заклики одного конкретного політика. Немає нормативних документів щодо заборони розмовляти в гіпермаркетах (до чого, до речі, Пангалло не закликав) та заборони покидати домівки невакцинованим.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний