НЕПРАВДА: В Австрії суд скасував усі обмежувальні заходи проти COVID-19 | VoxUkraine

НЕПРАВДА: В Австрії суд скасував усі обмежувальні заходи проти COVID-19

5 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
877

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі Facebook поширюють інформацію, нібито Конституційний суд Австрії постановив відмінити носіння масок та усі інші пов’язані з COVID-19 обмеження з 31 грудня.

Частину дописів супроводжують цілком достовірні скріни рішення Конституційного суду Австрії. Однак коментарі до дописів здебільшого неправдиві. 

Конституційний суд Австрії справді прийняв кілька рішень, що стосуються обмежень для поширення COVID-19. Серед таких обмежень:

  • обов’язкове носіння масок у закритих громадських приміщеннях, а не на відкритому повітрі;
  • обмеження роботи мийок самообслуговування та заборона відвідувати магазини з площею понад 400м²;
  • обмеження на проведення заходів за участі більше десяти людей.

Конституційний суд Австрії вважає, що деякі заходи є незаконними, оскільки не було задокументованої основи для прийняття рішень. Більшість з цих рішень уже не застосовуються, тому суд лише визнав, що вони були незаконними.

Це не передбачає повну відміну носіння масок. Рішення також не стосувалось роботи готелів.

Також суд скасував Положення, яке зобов’язувало дотримуватись мінімальної відстані в один метр між столами в ресторанах. Саме це скасування набирає чинності 31 грудня 2020 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний