НЕПРАВДА: В Іспанії легалізували зоофілію, якщо це не завдає тварині шкоди

НЕПРАВДА: В Іспанії легалізували зоофілію, якщо це не завдає тварині шкоди

20 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
1782

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби в Іспанії легалізували зоофілію. Автори стверджують, ніби закон про захист тварин, ухвалений Конгресом, дає дозвіл на статевий акт з тваринами, за умови, що це не завдасть тварині шкоди.

Утім, це неправда.

9 лютого 2023 року Конгрес депутатів Іспанії схвалив реформування Кримінального кодексу про жорстоке поводження з тваринами, 16 березня зміни затвердив Сенат. Метою реформи було посилення кримінально-правового захисту не лише домашніх, а й диких тварин. Ні у попередній, ні у чинній редакції кодексу термін «зоофілія» взагалі не вказаний.

У Міністерстві соціальних прав Іспанії в коментарі іспанському медіа Maldita.es пояснили, що «сексуальна експлуатація» (термін вказаний у попередній редакції кодексу) була криміналізована лише за наявності економічної вигоди від експлуатації, хоча в Кримінальному кодексі про це не згадується. Юристи, до яких звернулось видання, зазначили, що цей термін кожен суддя міг інтерпретувати на власний розсуд. Відтак, Хосе Антоніо Балларін Мур, адвокат експерт з юридичних та правових питань компанії BallarinMur Abogado, заявив, що сексуальні акти з тваринами, які здійснювались без отримання матеріальної вигоди, залишалися безкарними.

«Тепер, замість сексуальної експлуатації, всі сексуальні дії з тваринами будуть криміналізовані. У випадку, якщо дії спричиняють тілесні ушкодження, вони будуть вважатися злочинами; у інших, більш дрібних випадках, вони будуть кваліфікуватися як погане поводження з тваринами», заявила членкиня Конгресу депутатів Іспанії Іоне Беларра.

Відтак із Кримінального кодексу виключили дві статті, у  яких йшлося про покарання за жорстоке поводження з домашніми тваринами або тваринами, які перебувають під контролем людини, включно з їхньою сексуальною експлуатацією. Натомість нові положення закону передбачають тюремне ув’язнення, штраф або виправні роботи за вчинення дій сексуального характеру щодо хребетних тварин. Покарання варіюється залежно від того, чи потребують травми ветеринарного лікування для відновлення здоров’я тварини, чи ні: за нанесення травм або у разі смерті тварини наступає кримінальна відповідальність, у інших випадках правопорушнику загрожує адміністративна відповідальність.

Обставинами, що обтяжують покарання, є застосування зброї, предметів, засобів, які можуть становити небезпеку для життя чи здоров’я тварини та вчинення правопорушення у присутності неповнолітньої чи вразливої ​​особи, чи на публічному заході.

Окрім цього, покарання запроваджується для тих, хто покидає хребетну тварину, яка знаходиться під його відповідальністю, в умовах, які можуть загрожувати життю або цілісності тварини. Зміни до Кримінального кодексу набули чинності 18 квітня 2023 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний