НЕПРАВДА: В Польщі більше 2 млн фермерських господарств, а в Україні 20 агрохолдингів
Beta

НЕПРАВДА: В Польщі більше 2 млн фермерських господарств, а в Україні 20 агрохолдингів

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що в Польщі землею володіють більше 2 млн фермерських господарств, тоді як в Україні — 20 агрохолдингів. 

Зображення, яке поширюють у соцмережах

Утім, це — неправда.

У 2020 році в Польщі було приблизно 1,3 млн фермерських господарств. Особливість польського сільського господарства — відсутність великих агрохолдингів, основа сільського господарства в країні — малі фермерські господарства.

В Україні, згідно з даними Держстату, в 2020 році було 47 тис. фермерських господарств. Щодо кількості особистих селянських господарств, то в 2020 році в Україні їх налічувалось 3,95 млн. В Україні близько 120 агрохолдингів, а не 20, як зазначено в дописі.

Нагадуємо, що ринок землі — це насамперед закріплення права власників землі на вільне розпорядження своєю власністю. Якщо власник не хоче продавати землю, це робити не обов’язково. 

Детальніше про поширені фейки на цю тему читайте у матеріалі “Роздерибанять країну між олігархами й агрохолдингами» й інші маніпуляції про відкриття ринку землі” та “Мораторій скасували – міфи лишилися. Які фейки про ринок землі поширюють у соцмережах”.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний