НЕПРАВДА: В Україні будуть перекривати автомобільні дороги через сильний вітер та хуртовину

НЕПРАВДА: В Україні будуть перекривати автомобільні дороги через сильний вітер та хуртовину

28 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
512

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито в Україні зафіксували новий циклон, внаслідок якого на сході та півдні України буде сильний вітер та хуртовина. Про це повідомляють у публікації від 26 жовтня та дають посилання на репортаж ТСН.

Скриншот публікації від 26 жовтня

Утім, ця інформація застаріла і не стосується 2021 року, коли її поширили. 

Репортаж ТСН, на який і посилаються в статті, вийшов в ефір ще 10 січня 2019 року. Тоді в Україні через сильні снігопади оголошували штормове попередження та розглядали можливість перекриття автомобільних шляхів.

Посилання на репортаж ТСН

Утім, ані 26 жовтня, ані кілька днів до того представники Служби автомобільних доріг та інших уповноважених органів не повідомляли про снігопади, негоду та перекриття доріг.

Інколи в статтях не вказують дату публікації. І хоча це ускладнює перевірку новини на актуальність, все ж визначити дату опублікування тексту на сайті цілком можливо. 

Для цього треба натиснути на будь-якому місці тексту новини на праву кнопку миші і обрати варіант «Переглянути код сторінки». Далі за допомогою комбінації Ctrl+F (комбінація для пошуку на сторінці) можна знайти дату публікації та зміни сторінки за словом «date». Зі скриншоту видно, що дата публікації – 2 січня 2021 року. 

Скриншот коду сторінки з датою публікації

Інший спосіб перевірити дату публікації – пошук альтернативних публікацій у Google. Для точного співпадіння пошуку за заголовком необхідно взяти пошуковий запит у лапки, ось так: «Щойнo термінoвo всім повідомили! “Будуть перекривати дороги”: в Україну йде циклон, який принесе вітер та хуртовини».

Скриншот результатів пошуку аналогічних заголовків

За результатами пошуку видно, що аналогічна публікація на іншому сайті була 10 січня 2019 року.

Раніше ми спростовували схожі фейки про кінець карантину в Україні, вбивство дівчини блискавкою та коронавірус в Юлії Тимошенко.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний