НЕПРАВДА: В Україні готуються до мобілізації жінок — Euronews

НЕПРАВДА: В Україні готуються до мобілізації жінок — Euronews

29 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
305

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють новину, що в Україні найближчим часом нібито буде оголошена мобілізація жінок. На підтвердження цього вони публікують скриншот із відео Euronews, де видно, як жінки у цивільному одязі тренуються стріляти з автомата.

Це — неправда. Мобілізація жінок до армії є добровільною. На відео показана добровільна воєнна підготовка для жінок та дівчат.

Скриншот допису

За допомогою пошуку за ключовими словами у ютубі ми знайшли відео Euronews, на яке посилаються пропагандисти. Його опублікували 22 березня 2024 року і на ньому показаний, зокрема, військовий вишкіл для жінок. Проте це не воєнна підготовка перед мобілізацією, а добровільне навчання для жінок, яке організовує громадська організація «Українська валькірія». На таких тренінгах жінок учать поводженню зі зброєю, мінній безпеці, а також надавати домедичну допомогу, користуватися тепловізором та дроном тощо. Також для охочих проводять заняття з арт-терапії. Завдання таких вишколів — підготувати учасниць до можливого нового російського наступу. Участь у тренінгах платна і відкрита для всіх повнолітніх жінок.

Щобільше, мобілізація жінок до ЗСУ — добровільна. З 1 жовтня 2023 року до 31 грудня 2026 року жінки, які мають медичну чи фармацевтичну освіту та придатні до служби зобов’язані стати на військовий облік. Медикинь із такими професіями справді можуть призвати на військову службу для виконання небойових завдань чи залучити для виконання робіт із забезпечення оборони держави. Утім, речник командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо повідомив, що з 2014 року жодної жінки не мобілізували примусово.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний