НЕПРАВДА: В Україні гинуть високопосадовці західних армій, а їхню смерть видають за нещасні випадки

НЕПРАВДА: В Україні гинуть високопосадовці західних армій, а їхню смерть видають за нещасні випадки

31 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
230

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, що внаслідок російських ракетних обстрілів в Україні знищують американських та французьких військових високих рангів. Ці втрати нібито фабрикують під нещасні випадки, щоб приховати присутність НАТО на території України.  

Скриншот допису

Високопосадовці західних армій, приклади яких навела російська пропаганда, насправді загинули внаслідок нещасних випадків. Жодних доказів, що представлені генерали були в Україні чи мали до неї відношення, немає. 

Як приклад російська пропаганда наводить нещасний випадок, що трапився з французьким відставним генералом Жан-Луї Жоржеленом. Він загинув під час пішого походу в Піренеях у п’ятницю, 18 серпня. Слідство вважає, що він зірвався на горі Вальє на висоті 2 650 метрів. Російська пропаганда натомість розповідає, що інформація про його смерть нібито з’явилася після ракетного обстрілу Чернігова 19 серпня 2023 року. 

Насправді ж інформацію про смерть французького генерала опублікували 19 серпня ще о 10:10 за паризьким часом (11:10 за київським часом). Росіяни здійснили обстріл приблизно о 11:30 за київським часом. Якби він загинув у Чернігові, то новина про його смерть мала б з’явитися пізніше. 

Інший приклад, який наводить рф, — смерть генерал-майора Повітряних сил США Ентоні Поттса. Вони натякають, нібито він також загинув в Україні. Насправді Поттс помер 25 липня в авіакатастрофі у США. Він був єдиною людиною в одномоторному літаку, який розбився в Гавер-де-Грас, штат Меріленд. 

Також немає жодних доказів того, що Жан-Луї Жоржелен чи Ентоні Поттс були в Україні та мали якесь відношення до російсько-української війни. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний