НЕПРАВДА: В Україні не може бути навіть 15 тисяч людей, які би підтримували легалізацію одностатевих шлюбів

НЕПРАВДА: В Україні не може бути навіть 15 тисяч людей, які би підтримували легалізацію одностатевих шлюбів

29 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
3011

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

17 липня 2022 року Сергій Гула опублікував відео, у якому розповів наступне:

  • Петиція про легалізацію одностатевих шлюбів на сайті президента України, яка набрала 15 тисяч голосів, — це фальсифікація. Адже в Україні не може бути навіть 15 тисяч людей, які би підтримали подібну ідею.
  • Легалізація одностатевих шлюбів призведе до того, що одностатеві пари будуть забирати у «здорових сімей» дітей та усиновлювати їх.
  • Стамбульська конвенція, яку прийняли в Україні, заміняє стать на гендер.

Проте це — неправда. Підтримка легалізації одностатевих шлюбів в Україні зростає. Згідно з останніми опитуваннями, близько 24% українців підтримують легалізацію одностатевих шлюбів без права на спільне всиновлення дітей.

Петиція про легалізацію одностатевих шлюбів на сайті президента України має більше 15 тисяч голосів. Ще 9 липня 2022 року її підтримали 25 тисяч користувачів, а станом на 28 липня її підтримали понад 28 тисяч українців. Також на сайті можна переглянути перелік осіб, які підписали петицію. Для того, щоб не допустити підписання електронної петиції без участі громадянина, на сайті можуть здійснювати додаткову перевірку голосів (додаткова поштова розсилка з проханням особисто підтвердити наданий голос).

Ми не можемо підтвердити, що всі голоси в цій петиції були перевірені. Утім, твердження, що в Україні немає людей, які підтримали б таку петицію, є хибним. У травні 2022 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів дослідження про ставлення українського суспільства до ЛГБТ-спільноти. Зокрема респондентам поставили питання: «Чи підтримуєте Ви запровадження реєстрованого партнерства для одностатевих пар, подібного до звичайного шлюбу, але без права на спільне всиновлення дітей?». 24% учасників підтримали цю ідею, 42% не підтримали, ще 27% обрали відповідь «мені байдуже». Усього соціологи опитали 2 тисячі людей, максимальна похибка результатів становить 2,4%. Якщо екстраполювати ці результати на все населення країни та врахувати наслідки війни (понад 6,2 млн українців виїхали за кордон), то вийде, що близько 7,5-9,2 млн українців можуть підтримати легалізацію одностатевих шлюбів. Незважаючи на війну та масовий виїзд українців за кордон, автори дослідження зазначають, що їхня робота зберігає високу репрезентативність, тобто відображає реальні суспільні настрої.

Щодо наслідків легалізації одностатевих шлюбів, то, по-перше, легалізація шлюбів не веде автоматично до можливості всиновлення. У деяких країнах одностатевим парам дозволено укладати партнерство або шлюб, але не без можливості всиновлення. 

По-друге, усиновлення дітей одностатевими парами в тих країнах, де це дозволено, відбувається таким самим чином, як у випадку з гетеросексуальними батьками. Ніхто не буде забирати дітей у інших сімей та віддавати їх одностатевим парам. Дослідження в США, де одностатевим парам дозволили всиновлювати дітей, демонструють, що успішність виховання дітей не залежить від сексуальної орієнтації батьків.

Раніше VoxCheck спростовував, що Стамбульська конвенція нібито замінює стать на гендер. Насправді ж цей документ не регулює питання статі, сексуальної орієнтації, родинних зв’язків, а насамперед спрямований на попередження домашнього насилля. Детальніше про конвенцію читайте тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний