Beta

НЕПРАВДА: В Україні оголошують воєнний стан і мобілізують усіх відвойовувати Донбас

9 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
0

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фейк, що нібито «від сьогодні» (тоді було 30 листопада) в Україні запроваджують воєнний стан і мобілізують усіх чоловіків, незалежно від стану здоров’я, до лав армії відвойовувати Донбас.

В Україні цього року не оголошували ні воєнного стану, ні загальної мобілізації. Згідно зі ст. 85 Конституції України, і воєнний стан, і загальну мобілізацію вводять указом президента, який впродовж двох днів повинна затвердити Верховна Рада. 

Згідно із Законом України «Про правовий режим воєнного стану», воєнний стан запроваджують у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності. Зараз війна на Сході України ведеться в межах військової операції Об’єднаних Сил і не потребує максимального залучення всіх ресурсів суспільства.

Навіть під час воєнного стану й загальної мобілізації законом заборонено військовий призов усіх чоловіків, незважаючи на стан здоров’я. 

Воєнний стан і часткову мобілізацію вводили, наприклад, в листопаді 2018 року після збройного конфлікту між Україною та Росією в Керченській протоці. Проте його дія стосувалась лише 9 областей. 

Немає підстав стверджувати, що українська влада планує повномасштабний наступ для відвойовування Донбасу. Наразі Україна використовує дипломатичні канали – переговори в Нормандському форматі та Тристоронній контактній групі в Мінську.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний