НЕПРАВДА: В Україні перепродають японські тактичні аптечки з гуманітарної допомоги

НЕПРАВДА: В Україні перепродають японські тактичні аптечки з гуманітарної допомоги

31 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
3187

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Користувачі мережі поширюють інформацію, що Японія безплатно передала Україні 200 тисяч аптечок для ЗСУ. Ці ж самі аптечки нібито виявили у перепродажі в аптеках ціною 2640 грн за комплект. 

Це — неправда. У дописах користувачі не зазначають жодних деталей, зокрема місце продажу аптечок. До того ж немає офіційних повідомлень про передачу Японією 200 тисяч аптечок Україні.

Скриншот публікації

У дописах користувачів немає жодних деталей або посилань на того, хто виявив продаж японських аптечок у магазині. Користувачі не вказують, які саме аптечки — модель та їхній вміст — виявили у продажі, а також не наводять хоча б одного прикладу аптеки, у якій можна знайти такий гуманітарний вантаж. Крім того, якщо ввести речення про перепродаж аптечок у Google, можна побачити, що ідентичні дописи публікували ще 28 лютого 2022 року. 

Кремлівські ресурси поширюють такі повідомлення, аби очорнити систему охорони здоров’я України та показати, що військові ЗСУ «не отримують» належної медичної допомоги. Навпаки, цю допомогу держава нібито забирає собі. Також подібні вкиди дискредитують Україну в очах міжнародної спільноти: мовляв, Україна «розкрадає» всю допомогу, тому й нема сенсу збільшувати її підтримку. Водночас російські ЗМІ постійно наголошують, що надають допомогу мешканцям тимчасово окупованих територій, тоді як насправді обстрілюють їх та скоюють воєнні злочини. 

Від початку повномасштабного вторгнення японська неурядова організація «Peace Winds Japan» доставила в Україну понад мільйон одиниць медичних препаратів. У липні 2022 року Японія надала Україні 60 тонн медикаментів, серед яких були й тактичні аптечки. Водночас ми не знайшли повідомлень про передачу саме 200 тисяч аптечок від Японії. 

На сайтах деяких онлайн-магазинів та аптек справді можна побачити у продажі тактичні військові аптечки. Однак аптечки, які передала Японія, відрізняються за формою та кольором від тих, які продають на сайтах. До того ж в аптеках та магазинах великий вибір тактичних аптечок, які медзаклади закуповують окремо. Ціна на такі аптечки коливається від 2700 грн до понад 5 тисяч грн.

Тактичні аптечки, які передала Японія у липні 2022 року. Джерело: Житомирська Міська Рада

Тактичні аптечки, які продають на сайтах 

Крім держав, Україну підтримують і міжнародні організації. Загалом із 24 лютого 2022 року Всесвітня організація охорони здоров’я передала Україні близько 3300 тонн медичних засобів. Також уряд Японії разом із ЮНІСЕФ доставили в Україну вакцини, питну воду, засоби санітарії та гігієни тощо. Від початку широкомасштабного вторгнення рф країни та міжнародні організації відправили Україні близько 12,8 тисячі тонн медичної допомоги на суму понад 13,5 млрд грн. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний