НЕПРАВДА: В Україні перша особа захворіла на COVID-19 ще в грудні, а карантин ввели лише в березні | VoxUkraine

НЕПРАВДА: В Україні перша особа захворіла на COVID-19 ще в грудні, а карантин ввели лише в березні

10 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
609

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, у якому автор розповідає про те, що насправді коронавірусу не існує, а основна причина масової захворюваності населення – це хімічні речовини, а саме діоксид азоту.

Утім, такі твердження не відповідають дійсності. 

Частину хибних тез із відео ми вже спростовували у попередніх матеріалах. Нагадуємо, що: 

В Україні не хворіють на COVID-19 з грудня 2019 року.

Перший випадок інфікування коронавірусом у світі зафіксували 17 листопада 2019 року в Китаї, у місті Ухань. А в Україні перший випадок зафіксували лише 2 березня, а першу смерть – 13 березня. Ні в грудні, ні в січні-лютому в Україні не було жодного підтвердженого випадку захворювання чи смерті від COVID-19.

Важка форма COVID-19 вражає і курців також.

Куріння може збільшувати тяжкість захворювання та смертність від COVID-19. Є вагомі докази того, що куріння негативно впливає на здоров’я легень, гальмує реакцію організму на інфекції та пригнічує імунітет. У ВООЗ стверджують, що курці мають більш важку формою COVID-19 і серед госпіталізованих курців більше смертних випадків. 

ВООЗ також попереджає, що куріння збільшує ймовірність зараження, бо сам процес передбачає контакт пальців та чи сигарети, на яких може бути вірус, із губами. Також курці можуть більш складно переносити хворобу. Кілька ранніх досліджень з Китаю вказували на схильність курців до COVID-19, показуючи, що чоловіки, поширення куріння серед яких в двадцять разів вище, ніж у жінок, заражаються COVID-19 частіше, ніж жінки.

Куріння кальяну у громадських закладах також підвищує ризик зараження, оскільки кальян є спільним для багатьох людей та може сприяти передачі вірусів від однієї особи до іншої.

COVID-19 не поширюється більше у регіонах із вологим кліматом.

Є дослідження, яке показує, що  у теплому та вологому кліматі поширення COVID-19 менше. Все ж автори радять зосередитися на політиках протидії вірусу. Утім, ВООЗ пишуть, що немає достатніх доказів того, що погода чи клімат впливає на поширення коронавірусу – пандемія COVID-19 охопила всі країни світу, незалежно від їхніх кліматичних умов.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний