НЕПРАВДА: В Україні планують випустити гру з фальсифікаціями про Голодомор

НЕПРАВДА: В Україні планують випустити гру з фальсифікаціями про Голодомор

26 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
389

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють трейлер відеогри про Голодомор 1932-1933 років під назвою Famine Way від української студії STELLARIUM.gaming. Такий продукт нібито є аморальними, а спонсорує їх Джордж Сорос, щоб «створити збочену психологію і спотворити історію для молоді». 

Famine Way має на меті правдиво показати події Голодомору. У відеоіграх вже не вперше порушують питання важливих та трагічних історичних подій. В ігровій індустрії існують проєкти про Голокост та війни, які використовують для освітніх цілей. 

Скриншот допису

24 листопада 2023 року українська інді-студія STELLARIUM.gaming опублікувала трейлер-анонс ігри «Голодний Шлях» (Famine Way). Відеогру планують презентувати на День незалежності України, 24 серпня 2024 року. У головній ролі виступає дівчина на ім’я Оленка з села Переяснівка Харківської області. Вона після смерті матері та молодшої сестри йде шукати батька з братом, які зникли під час спроби знайти їжу, а також намагається знайти продовольство для себе. Самі автори так пишуть про гру: «Ця гра реалістично передає події Голодомору та акт геноциду українського народу 1932-1933 років. Гра містить сцени насильства та мультиплікаційні елементи жорстокості. Невелика кількість ненормативної лексики та елементів жахів і психологічного трилера». У соціальних мережах інді-студії не вказано, що створення даного проєкту фінансується фундаціями Сороса. Також у відкритому доступі немає жодної інформації про те, що подібні організації спонсорували створення гри. 

Відповідно до Закону України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», Голодомор визнаний геноцидом українського народу. Він був вчинений владою Радянського Союзу, яка заперечувала вчинення злочину. Російська федерація, яка називає себе правонаступницею СРСР, також не визнає Голодомор та причетність влади до його організації. У 2019 році Президент України Володимир Зеленський озвучив, що за період 1932-1933 років загинуло від 4 до 8 млн українців. Український інститут національної пам’яті вказує, що внаслідок геноциду загинуло 3,9 млн.  Деякі дослідники, як-от з Музею Голодомору, називають вищу кількість: від 7 до 10 млн загиблих. 

Відображення важливих історичних подій в ігровій індустрії не є новинкою. До прикладу, геймдизайнер Люк Бернард долучився до створення музею Голокосту у грі Fortnite. Раніше цей автор створив відеогру The Light in the Darkness, у якій  розповідається про сім’ю польських євреїв з робітничого класу у Франції під час Голокосту. Її реліз відбувся 17 лютого 2023 року. В освітніх цілях продукт розповсюджується безплатно. 

У Польщі гру від студії 11 bit studios під назвою This War of Mine, яка вийшла 2014 року, долучили до вивчення у школі. Дія гри відбувається у вигаданій країні, однак натхненням для розробників стали реальні події, що відбувалися під час облоги Сараєва 1992-1995 рр. Ви керуєте групою цивільних осіб та повинні приймати складні рішення, наслідки яких відображатимуться на стані кожного персонажа. У такий спосіб польський уряд хоче продемонструвати жорстокі реалії бойових дій. 

Також як приклад можуть виступати ігри Valiant Hearts: The Great War та 1979 Revolution: Black Friday. Перша розповідає про події Першої світової війни та складні вибори головного героя, які йому доводиться робити впродовж історії. Друга гра заснована на реальних подіях та демонструє революцію в Ірані у 1979 році.  

Відеоігри не вперше використовують для розкриття складних тем, зокрема Голокосту чи жахів війни. Тому немає нічого дивного чи аморального у створенні гри про Голодомор, особливо якщо у ній відобразять справжні історичні реалії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний