НЕПРАВДА: В Україні виробляють та продають шоколадку «Смерть Алёшки» — фото

НЕПРАВДА: В Україні виробляють та продають шоколадку «Смерть Алёшки» — фото

22 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
671

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото шоколадки «Смерть Алёшки», на обгортці якої зображено хлопчика у шоломофоні з траурною стрічкою. Шоколадку нібито продають в Україні. Користувачі вказують, нібито цей шоколад — українська версія російського шоколаду «Алёшка», на обгортці якого зображують білгородського хлопчика. 

Утім, жодна українська мережа магазинів не повідомляла про продаж шоколаду «Смерть Алёшки», а саме фото шоколадки відредагували. 

Скриншот допису

Ми вирішили знайти фото шоколаду «Смерть Алёшки» через зворотний пошук у Google Images. Серед результатів пошуку немає жодних згадок про виготовлення чи продаж такого шоколаду, також ні одна українська мережа магазинів не продає цей шоколад. Про шоколад «Смерть Алёшки» писали тільки в російських телеграм-каналах та заблокованих в Україні  російських соцмережах, допис із фото одним із перших поширив пропагандистський анонімний акаунт у  твіттері. 

Ще у травні 2022 року губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков повідомив про випуск шоколаду «Альошка», який виробляють на Бєлгородській кондитерській фабриці. На обгортці плитки шоколаду зображено хлопчика у танковому шоломофоні. За його словами, ідея для створення шоколаду з’явилася завдяки хлопчику із села в Бєлгородській області, який «проводжає і зустрічає» російських військових.  

Ймовірно, для створення обгортки нібито української версії шоколадки автори обрали зображення з російського шоколаду та змінили декілька деталей — назву шоколадки, колір форми хлопчика та вираз його обличчя. 

Зліва: російський шоколад «Альошка»; справа: поширене фото нібито українського шоколаду

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний