Beta

НЕПРАВДА: В Україні з’явився новий податок на землю — $90 з гектару

30 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
3

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що в Україні з’явився новий податок на землю — $90 з гектару.

Зображення, яке поширюють в мережі

Утім, це — неправда.

Кабмін зареєстрував законопроєкт №5600 зі змінами до Податкового кодексу, де, серед іншого, пропонують ввести мінімальне податкове зобов’язання на земельні ділянки, які не оформлені офіційно, але перебувають у власності дачних і садових кооперативів та використовуються за призначенням.

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики розглянув законопроєкт та рекомендував Верховній Раді його підтримати, однак голосування серед депутатів за цей документ ще не було

Зараз в Україні земельний податок сплачують особи, які є власниками земельних ділянок, земельних часток (паїв) або землекористувачами. А об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки(паї), які перебувають у власності.

У проєкті закону не вказана конкретна сума податку. Про $90, що згадуються у дописах в соцмережах, мова не йде. Розмір податку визначатимуть на основі нормативної грошової оцінки і розраховувати за формулою. Якщо ділянка не має грошовї оцінки, то земля буде оподатковуватися за єдиною державною ставкою. Наразі визначеної ставки також немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний