НЕПРАВДА: В Україні запровадили графіки відключень світла по всій країні у жовтні

НЕПРАВДА: В Україні запровадили графіки відключень світла по всій країні у жовтні

29 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
197

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що в Україні запровадили графіки відключення світла, які почнуть діяти вже з середини жовтня. 

Утім, це неправда – Міністерство енергетики України спростувало ці повідомлення, зазначивши, що наразі електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів.

Скриншот публікації

На анонімних тікток-каналах почали поширювати однотипні відео з різними датами початку відключень світла в Україні, яке нібито станеться вже з середини жовтня. На деяких відео міститься плашка телеканалу 1+1 та Еспресо TV, ще одне відео нібито опублікувала редакція 24 каналу

Однак у вказаних медіа немає новин про те, що відключення розпочнуться у жовтні. Щобільше, посилання у профілях тікток-акаунтів, з яких публікують відео, насправді ведуть на маловідомі українські телеграм-канали.

На офіційному телеграм-каналі Міненерго повідомляють, що новини про запровадження відключень є фейковими, і наразі електроенергії, яку виробляють українські електростанції, цілком достатньо для забезпечення потреб країни. Відтак обмежень електропостачання на даний момент не передбачається у жодній з областей України. Вони можливі у разі масових обстрілів та, як наслідок, пошкоджень енергетичного обладнання, а також технологічних порушень та несприятливих погодних умов.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний