НЕПРАВДА: Вакцина не формує імунітет, а лише збільшує смертність в Ізраїлі | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Вакцина не формує імунітет, а лише збільшує смертність в Ізраїлі

17 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
665

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про зростання смертності від COVID-19 серед вакцинованих в Ізраїлі. Це нібито пов’язано з антитілозалежним посиленням інфекції (ADE, antibody-dependent enhancement). 

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

 

Схожі твердження уже перевіряли незалежні фактчекери з Reuters. Пояснюємо, що не так.

Смертність від коронавірусу в Ізраїлі дійсно зросла у період з кінця грудня до лютого (див. графік). Однак немає підстав вважати, що існує причинно-наслідковий зв’язок між динамікою смертності та кампанією вакцинації.

Динаміка смертності від COVID-19 з 20 грудня (початок вакцинації) до 24 лютого (дата публікації)

 

Прем’єр-міністр Ізраїлю стверджував, що пікова смертність у січні не пов’язана з вакцинацією. Він заявив, що 97% з 1536 померлих не були вакциновані.

Крім того, в Ізраїлі застосовують вакцину Pfizer/Biotech, що має найвищу ефективність на сьогоднішній день. На основі даних МОЗ Ізраїлю з 17 січня по 6 березня було встановлено, що вакцина захищає щонайменше на 97% від захворювання, госпіталізації та смертності від COVID-19 і на 94% – від безсимптомного перебігу COVID-19.

Антитілозалежне посилення інфекції (Antibody-dependent Enhancement, ADE) виникає, коли антитіла, що утворюються під час імунної відповіді, розпізнають і зв’язуються з патогеном, але вони не можуть запобігти зараженню. Натомість ці антитіла лише допомагають патогену потрапити в клітини організму людини. 

Наразі під час клінічних випробувань вакцин від COVID-19 не зареєстрували жодного випадку антитілозалежного посилення інфекції. Раніше ми уже коментували, що вакцинація не є причиною підвищення смертності від COVID-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний