Beta

НЕПРАВДА: Вакцинація не допомогла побороти кір у США

23 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють зображення із інформацією про те, що від кору почало гинути менше людей ще до появи вакцини у 1963 році, а отже кір вдалося побороти не завдяки імунізації:

Оскільки мова йде про запровадження вакцини саме у США, вважатимемо, що автор наводить статистику цієї країни. За даними Центру з контролю та профілактики захворювань у США, спалах кору на загальнонаціональному рівні стався у 1912 році. Тоді працівників медичних закладів та лабораторій зобов’язали повідомляти про всі виявлені випадки. Звітності офіційних органів по захворюваності кором за період до 1912 року у вільному доступі немає.

В Американському журналі епідеміології згадується, що на початку 1900-х років в середньому фіксували 10 смертей від кору на 100 тис. населення. І дійсно, протягом шести років у період 1958-1963 років смертність оцінювали уже в 0,2 випадки на 100 тис. населення.

Попри це проблема захворювання на кір полягає не лише в можливій смерті, але й в ускладененнях після хвороби та й самій хворобі, яку можна уникнути, не витрачаючи ресурсів на лікування. До 1963 року повідомлялося в середньому про 500 тис. хворих на рік; із них від кору щорічно помирало 400-500 людей, 48 тис. потребували госпіталізації та приблизно в 1000 хворих розвивався енцефаліт (набряк мозку).

Після масової вакцинації кількість випадків кору зменшилася на 99%. Захворюваність на кір та смертність почали знижуватися у 1965 році і цю тенденцію до зниження фіксували наступні 33 роки (у 70-х та 80-х роках її перервали спалахи кору). Різке зменшення захворюваності можна прослідкувати на цьому графіку. А вже у 1998 році зафіксували всього 89 випадків кору та жодної смерті.

Попри те, що автор зображення наводить близькі до правдивих статистичні дані, висновок про те, що вакцина не відіграла ролі у боротьбі з кором, неправдивий. Кількість випадків захворювання та смертей від кору у США разюче скоротилася лише після масової вакцинації 1963 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний