НЕПРАВДА: Вакцини спричиняють у немовлят енцефаліт та синдром раптової дитячої смерті | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Вакцини спричиняють у немовлят енцефаліт та синдром раптової дитячої смерті

23 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1031

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

VoxCheck уже неодноразово спростував неправдиві твердження про нібито шкідливі для здоров’я дітей наслідки вакцинації (тут, тут і тут). Однак мережею знову поширюють інформацію про те, що:

  • із першими дитячими вакцинами малюкові вводять 8 вірусів та безліч токсинів;
  • вакцина АКДС спричиняє у дітей енцефаліт (запалення головного мозку), через що вони кілька годин після щеплення кричать;
  • тисячі немовлят померли уві сні у наступні 48 год після вакцинації, але це називають синдромом раптової дитячої смерті;
  • вакциновані діти заражають невакцинованих, однак помирають лише вакциновані. 

Пояснюємо, чому кожна теза — це неправда. 

Вакцини не містять токсичних речовин: до того, як потрапити у масове використання, вони проходять усі етапи випробувань та кінцевий контроль якості, під час якого такі речовини були б виявлені. І до складу вакцин додають лише ослаблені чи мертві віруси (або їхні частинки), які лише в одиничних випадках здатні спричиняти захворювання. Вакцина допомагає організму розвинути імунітет, імітуючи хворобу, але людина не хворіє.

Численні дослідження спростували будь-який зв’язок між вакцинацією АКДС та розвитком енцефаліту у немовлят. Наприклад, під час цього дослідження науковці виявили, що епідеміологічні показники не підтвердили теорії про енцефалопатії чи аутизм, викликані вакцинами. Дослідження, що тривало 21 рік (із 1992 по 2012), не виявило жодного випадку енцефалопатії через вакцину від кашлюку. А в цьому дослідженні взяли участь 2 млн дітей, і не було виявлено жодного випадку енцефалопатії через вакцину АКДС. 

Синдром раптової дитячої смерті (СРДС) пов’язують із вакцинами тільки тому, що період від 2 до 4 місяців — це вік, коли найчастіше трапляється СРДС, і в цей же період немовлята отримують більшість вакцин. Однак багато досліджень (наприклад, 1988 року, 2001-го, 2003-го, 2016 та 2018 років) та оглядів безпечності вакцин не виявили жодного зв’язку між вакцинацією та СРДС. До того ж, згідно з даними Центру з контролю та профілактики захворювань у США, коли у 2000-х роках збільшилася кількість імунізацій немовлят, статистика СРДС не зростала.

Твердження про те, що при зараженні помирають лише вакциновані діти, не підкріплене статистикою чи будь-якими дослідженнями — автор посилається на згадки таких випадків у новинах та інтернеті. На основі цього стверджується, що тоді немає сенсу вакцинуватися. Насправді статистичних доказів того, що при зараженні від невакцинованих дітей помирають вакциновані, не існує.

Те, що жодна вакцина не є ефективною у 100% випадків, не означає, що вона неефективна взагалі. Імунна система кожної людини по-різному реагує на вакцину,  і дійсно, хтось може не виробити імунітет і все ж захворіти. Однак вакцини допомагають легше перенести хворобу: навіть якщо людина захворіє, у неї буде менше шансів зазнати серйозних ускладнень.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний