НЕПРАВДА: Вакцини – це страшний експеримент над людьми, а маски ні від чого не рятують | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Вакцини – це страшний експеримент над людьми, а маски ні від чого не рятують

27 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
2501

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

На каналі українського блогера Остапа Стахіва з’явилося нове відео за участі Ольги Яремійчук, у якому вона розповідає про вакцинацію проти COVID-19. Ми вже неодноразово спростовували неправдиві тези Яремійчук про пандемію нового коронавірусу (зокрема тут і тут). 

Нижче розбираємо інші хибні твердження авторки з даного відео.

«Вона (Moderna – ред.) пропонує нам не просту вакцину, а ДНК-моделюючу, тобто людина фактично добровільно піддається такому страшному експерименту, але не зовсім добровільно, тому що нам анонсують примусову вакцинацію і взагалі нічого нас більше не порятує».

Американська фармакологічна компанія Moderna займається розробкою РНК-вакцини. Наразі її розробка знаходиться на завершальній фазі, а всі експерименти з вакциною та випробування на безпечність закінчаться до початку її реалізації. 

РНК-вакцини стимулюють вироблення антитіл, що запускають імунну реакцію організму і зв’язують патоген. РНК компонент вакцини не взаємодіє з геномом людини і не здатен змінювати його. Тому твердження про “ДНК-моделюючу” вакцину безпідставні.

До того ж наразі немає жодних підстав стверджувати, що вакцинація буде примусовою, коли вакцина з’явиться. Ми вже неодноразово спростовували подібні твердження. 

«Що таке є маска? Маска – це є знецінення особистості, стирання вашої ідентичності, приховування вашої усмішки, це є моральний тиск. <…> Це є також маска абсурду, тому що вона ні від чого вас не рятує».

Хоча маски можуть викликати деякі незручності, оскільки люди часто не люблять обмеження у своїй поведінці, вони допомагають уповільнити швидке розповсюдження вірусу. Про це свідчать ряд досліджень.

Наприклад, дослідження з Німеччини показало, що носіння масок дозволило скоротити кількість інфікувань новим коронавірусом на близько 40%. Інше дослідження також показує, що носіння маски зменшує ризики зараження. 

ВООЗ рекомендує носити маски у громадських місцях та у місцях скупчення людей.

«Тим часом вільні країни, вони виходять на протести. І в Берліні, за даними поліції Берліна, 1 серпня було від 800 тис. впродовж дня до 3 млн протестувальників».

Ми вже розбирали тезу про протести у Берліні проти коронавірусних обмежень, який відбувся 1 серпня. Однак спікерка неправильно називає число протестувальників – поліція нарахувала всього 17 000 осіб. 

Тезу про те, що на мітинг вийшло понад 1 млн людей спростовували також закордонні незалежні фактчекери з Correctiv.

«Нам хочуть нав’язати чергову панацею, вакцину, яка нічого не гарантує. Крім того нема такої проблеми, яка потребувала би цієї вакцини терміново і негайно».

Масове поширення вірусу за відсутності вакцини та ефективних засобів лікування спричиняє значну кількість жертв. Наприклад, станом на 27 серпня кількість інфікованих на COVID-19 у світі становила майже 24 млн осіб, а кількість смертей – 820 тис. В Україні всього виявлено 112 тис. випадків захворювання і 2403 смертей. На дату публікації відео (12 серпня) у світі було зафіксовано більше 20,1 млн випадків нового коронавірусу, із яких 737,4 тис. смертельні, а в Україні – 84,5 тис. інфікованих та 1970 смертей. 

Крім цього існує можливість повторного зараження людей, які вже перехворіли COVID-19.

У той же час вакцина здатна забезпечити стійкий імунітет від нового коронавірусу і стримати його поширення. Крім цього вакцинація допоможе уникнути багатьох смертей та ускладнень під час хвороб.

«Термін випробування будь-якої вакцини – це мінімум 4 роки. Це розтягнутий в часі процес, який може показати, чи є ця вакцина безпечною, чи взагалі вона є потрібною, чи є вона доцільною. А вакцина, яка оминає той крок випробування на тваринах, відразу переходить на етап випробування на людях, що ж це за вакцина така?»

Процес перевірки і випробувань вакцини є дійсно дуже важливим. Саме він визначає, чи є вакцина ефективною і чи можна її використовувати. Зазвичай проходить щонайменше 4 роки перед тим, як завершуються усі випробування і вакцина потрапляє у масове використання. 

Тестування на тваринах, як правило, є важливим етапом під час розробки вакцини. Але в умовах світової пандемії процес створення вакцини пришвидшують, аби зупинити якомога скоріше розповсюдження вірусу та уникнути випадків смерті. У зв’язку з цим етап випробувань на тваринах пропускають або проводять паралельно з випробуваннями на людях, які добровільно погоджуються, аби пришвидшити процес. Щоб зменшити деякі ризики, лабораторії зазвичай працюють з діючими препаратами або вакцинами, які вже показали, що вони безпечні або певною мірою працюють на тваринах. Але у будь-якому разі виробляти і використовувати вакцину не можуть, не підтвердивши її безпечність та дієвість у ході випробувань.

Інша причина швидшої розробки – використання нових технологій.  

Директор Інституту алергічних та інфекційних захворювань США та головний представник групи протидії коронавірусу Білого дому доктор Ентоні Фаучі зазначив, що вакцини від коронавірусу може розроблятися 12-18 місяців

«Славнозвісний пан Білл Гейтс, який так “любить” усе людство, заробляє на тих вакцинах <…> , він анонсував вакцину ДНК-моделюючу, яка один раз і назавжди змінить людське ДНК так, що людське ДНК буде скероване на вічну боротьбу з будь-якими вірусами».

Ми вже писали про те, що Білл Гейтс не заробляє на вакцинах, а навпаки Фонд Білла та Мелінди Гейтс витрачає кошти на розробку вакцин. Крім цього фонд витрачає кошти на боротьбу з пандемією COVID-19. 

Білл Гейтс ніколи не казав, що вакцина проти COVID-19 буде змінювати ДНК людини. Ця теза є фейковою, і її вже спростовували іноземні незалежні фактчекери з PolitiFact

Білл Гейтс лише зазначив, що «ми ще не знаємо, як буде виглядати вакцина проти COVID-19». Останні дослідження також показують, що РНК-вакцини проти COVID-19, які зараз тестуються, не змінюють остаточно ДНК людини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний