НЕПРАВДА: Вакцина не допомагає: вакцинованих госпіталізують з COVID-19, деякі помирають

НЕПРАВДА: Вакцина не допомагає: вакцинованих госпіталізують з COVID-19, деякі помирають

27 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
791

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У своєму новому відео Сергій Гула стверджує, що вакцини від COVID-19 недієві. Це ілюструє прикладом із Вінничини, де серед госпіталізованих є люди, які раніше були щеплені проти COVID-19. Із посиланням на статтю Vinbazar, Гула стверджує,що двоє вакцинованих вінничан померли внаслідок COVID-19. Більше того, начебто за даними МОЗ, в Україні померло 95 осіб як результат вакцинації проти COVID-19. Сергій Гула наголошує, що перед вакцинацією потрібно перевіряти наявність протипоказів — і цього начебто не роблять.

Раніше ми вже неодноразово спростовували тези Сергія Гули. Про нього та інших ковід-дисидентів ми згадували у нашій статті, присвяченій річниці інфодемії. 

Скриншот відео

Пояснюємо, що не так із твердженнями Сергія Гули.

Вакцини дієві

Те, що вакциновані хворіють на  COVID-19 — це нормально і  це не свідчить, що вакцини неефективні або небезпечні. Жодна з вакцин проти COVID-19 не надає 100-відсоткового захисту від зараження, однак всі вони значно зменшують ризики ускладнень і госпіталізації у разі хвороби. Зараження COVID-19 після повного курсу вакцинації називають проривним інфікуванням. Люди з проривним інфікуванням можуть передавати хворобу іншим. Оскільки вакцина не ефективна на 100%, чим більш повністю вакцинованих людей, тим більше може бути число інфекцій.

Повністю вакциновані люди з проривним інфікуванням із меншою вірогідністю захворіють на важку форму COVID-19, ніж невакциновані. Таким чином, ці люди рідше помирають та їх рідше госпіталізують. 

Після повної вакцинації люди з ослабленим імунітетом не завжди отримують потрібний рівень захисту від інфікування. Центри з контролю та профілактики захворювань в США (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) рекомендують цим людям отримати додаткову дозу вакцини від COVID-19. За можливості, третя доза вакцини повинна бути від того ж виробника, що й основні дві. 

Причини смерті людей із Вінничини — невідомі.

У статті, на яку посилається автор, не вказують точну причину смертей двох людей із Вінниччини. Заступниця директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної державної адміністрації стверджує, що двоє померлих пацієнтів віком 64 та 79 років мали супутні патології — раніше перенесли інфаркт та інсульт. Наразі точна причина цих смертей невідома.

В Україні не зафіксовано жодної смерті внаслідок вакцинації проти COVID-19

Станом на 21 вересня 2021 року в Україні зафіксовано 95 смертей після (а не внаслідок) вакцинації. Причинно-наслідковий зв’язок у 77 випадках з щепленням відсутній. Сергій Дубров, лікар-анестезіолог, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, зазначив, що причини смертей були різні, зокрема, ішемічна хвороба серця, розриви аневризм (вроджених) судин головного мозку тощо. Стосовно інших 18 повідомлень триває розслідування. 

Важливо пам’ятати, що “смерть після вакцинації” та “смерть внаслідок вакцинації” — різні поняття. “Смерть після вакцинації” цілком може статися не “внаслідок вакцинації”, а з інших прини, наприклад, хронічної хвороби або ж автокатастрофи.

Щеплення не відбудеться без скринінгу на симптоми COVID-19, без медогляду та без інформованої згоди

Згідно з положенням про організацію та проведення профілактичних щеплень, медичний огляд перед вакцинацією є обов’язковим. Медичний огляд складається з декількох етапів: 

  1. збирання анамнезу життя з урахуванням тривалості та тяжкості перебігу перенесених гострих захворювань, оцінка реакції на попередні щеплення та перебігу поствакцинального періоду;
  2. термометрія;
  3. огляд шкіри, слизових оболонок кон’юнктиви очей, порожнини рота, аускультація;
  4. у разі необхідності — клінічне обстеження органів та систем організму;
  5. заповнення форми первинної облікової документації № 063-2/о;
  6. оформлення медичного висновку лікаря за результатами обов’язкового медичного огляду (безпосередньо у день щеплення) щодо стану здоров’я особи, яка підлягає щепленню.

Перед вакцинацією від COVID-19 проводять скринінг на наявність симптомів COVID-19 та протипоказань до щеплення наявною вакциною проти COVID-19. Особа, яка відмовилася від скринінгу і медичного огляду та не дала інформовану згоду, не може бути щеплена. Також перед вакцинацією потрібно консультуватися з лікарем у разі наявності серйозних захворювань, схильності до важких алергічних реакцій та приймання препаратів, які впливають на імунну систему. 

Раніше ми вже писали про те, що вакцини від COVID-19 — безпечні та ефективні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний