НЕПРАВДА: Вакцинний паспорт ЄС розрахований на фіксацію 8 щеплень від COVID-19

НЕПРАВДА: Вакцинний паспорт ЄС розрахований на фіксацію 8 щеплень від COVID-19

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
673

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що вакцинний паспорт ЄС розрахований на фіксацію 8 доз щеплень від COVID-19. 

Зображення, яке поширюють у мережі

Утім, це — неправда. У ковідному паспорті ЄС не передбачено 8 доз вакцини. 

Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з AAP Factcheck

Найранішу публікацію з цим фото, яку нам вдалось знайти, опублікував у мережі користувач Twitter із ніком @JohnDra93154435.

Скриншот допису

Скриншот про 8 доз вакцини, який поширюють у мережі, зробили в додатку з інформацією про вакцинацію в Каталонії. Цей додаток працює ще з 2015 року. Він не поширюється не весь ЄС. Крім того, додаток був розроблений ще до початку пандемії і передбачав включення до списку вакцин від інших захворювань. Із початком пандемії COVID-19 до переліку додали і вакцину від коронавірусу.

У ЄС немає єдиного зразку ковідного сертифікату, його вигляд залежить від країни. Сертифікати видають органи у сфері охорони здоров’я кожної країни. Країни-члени ЄС домовилися про обов’язкову інформацію, яку має містити документ: ім’я, дата народження, дата видачі сертифікату, інформація про вакцинацію, тест або одужання від COVID-19, унікальний номер сертифікату. Кожен сертифікат повинен містити QR-код для уникнення фальсифікацій.

Загальноєвропейських вимог щодо третьої чи четвертої дози вакцини немає. Наразі кожна країна самостійно встановлює вимоги щодо додаткової та бустерної вакцинації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний