НЕПРАВДА: Вакцинувати дітей віком 5-11 років від COVID-19 небезпечно

НЕПРАВДА: Вакцинувати дітей віком 5-11 років від COVID-19 небезпечно

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
1056

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

2 жовтня 2022 року Остап Стахів, український блогер та антивакцинатор, заявив, що небезпечно проводити вакцинацію від COVID-19 дітей віком 5-11 років. Крім того, він знову назвав вакцинацію «медичним експериментом» та зазначив, що ніхто не понесе відповідальності в разі ускладнень через щеплення.

Проте це — неправда.

19 вересня 2022 року в Україні дозволили вакцинацію дітей 5-11 років вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech). Для дітей обов’язковою є інформована згода їхніх батьків або опікунів. Також для дітей передбачена менша доза препарату.

Вакцинація від COVID-19 безпечна для дітей такого віку. Раніше щеплення у цій віковій категорії дозволили у США та Великій Британії. Досвід обох країн продемонстрував, що вакцина підвищує рівень захисту дитини від зараження коронавірусом, зокрема варіантом Омікрон, та можливих ускладнень у разі захворювання. Протипоказанням до вакцинації є алергічна реакція на попередню дозу вакцини або на будь-який інгредієнт вакцини. Щодо можливих побічних дій після щеплення, то більшість із них є несерйозними та швидко проходять.

Згідно з законом «Про лікарські засоби», відповідальність за негативні наслідки після щеплення несе держава. Якщо доведено, що вакцина завдала серйозної шкоди людині, держава може виплатити компенсацію.

VoxCheck уже спростовував фейк про те, що кампанія вакцинації — це нібито медичний експеримент. Ефективність та безпечність вакцин були доведені у клінічних випробуваннях до схвалення вакцин медичними регуляторами. Батьки, даючи інформовану згоду на вакцинацію дитини, погоджуються саме на профілактичне щеплення, а не на участь у клінічних випробуваннях.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний