НЕПРАВДА: Вакцини БЦЖ містять мертіолят, фенол, формалін та абортовані клітини

НЕПРАВДА: Вакцини БЦЖ містять мертіолят, фенол, формалін та абортовані клітини

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
1246

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють нове відео Олени Фаіст, у якому вона стверджує, що:

 • у складі вакцин від БЦЖ — мертіолят (сіль ртуті), фенол, формалін, абортовані клітини;
 • на конференції Cyber Polygon говорили про здійснення кібератак, обнулення рахунків та тестування пандемії;
 • Доктрина ООН передбачає те, що у майбутньому не потрібна буде медицина, поліція, держслужби, не буде існувати країн; 
 • COVID-19 та штаму Delta не існує;
 • згідно з законопроєктом № 5109, кримінальні правопорушення, скоєні євреями, залишаються без відповідальності;
 • під час Другої світової війни вбили не 6 млн євреїв — цифра завищена у 10 разів;
 • у містах України розпилюють хімтрейли;
 • підписання згоди на вакцинацію дітей — це їх продаж;
 • в Україні у разі відмови від вакцинації проти COVID-19 у людини є тільки два варіанти: або її звільняють, або вона щепиться та помирає;
 • у вакцинах проти COVID-19 є метали;
 • у разі відновлення “зеленої зони” всі товари подорожчають;
 • вакциновані від тифу насправді померли через щеплення;
 • світом правлять ілюмінати;
 • іспанки не існувало;
 • вакцини спричиняють безпліддя.

Також авторка відео неодноразово наголошувала на єдності українців та росіян. 

Однак, перераховані тези — неправдиві, маніпулятивні або ж безпідставні.

Олена Фаіст – керівниця Черкаського осередку «СТОП Фейк Пандемія». Організація заперечує пандемію COVID-19 і виступає проти карантинних обмежень, носіння масок та вакцинації. Про цей рух та інших ковід-дисидентів ми згадували у статті, присвяченій річниці інфодемії.

Щодо складу вакцин БЦЖ

Зареєстровані в Україні вакцини БЦЖ складаються з живого ослабленого штаму Bacillus Calmette Guerin та розчину натрію хлориду. Ці вакцини не містять мертіолят (солі ртуті), фенол, формалін та абортовані клітини. 

Щодо конференції Cyber Polygon 

Безпідставно стверджувати, що на конференціях Cyber Polygon обговорювали тестування пандемії, підготовку кібератак та обнулення рахунків. 

Cyber Polygon – щорічний захід із кібербезпеки, який поєднує у собі найбільше в світі технічне навчання для корпоративних команд і онлайн-конференцію за участю високопосадовців міжнародних організацій і провідних корпорацій. Щорічно тренінг об’єднує широке коло представників глобального бізнесу і державних структур.

На конференції 2020 року Клаус Шваб, президент Всесвітнього економічного форуму, вказав на лише можливі ризики кібератак через незахищеність кіберпростору. Про це ми раніше писали тут. За словами Шваба, пандемія COVID-19 виявила основні недоліки захисту кіберпростору і вразливі місця цифрового світу. Для прикладу він наголосив на атаках програм-вимагачів, націлених на лікарні, критично важливу інфраструктуру, шкільні системи, електромережі і багато інших важливих служб.

Щодо доктрини ВООЗ

ВООЗ не робила заяв про те, що у майбутньому не потрібна буде медицина, поліція, держслужби, не буде існувати країн. Раніше ми вже писали про те, що національна медицина не переходить під управління ВООЗ. 

Щодо євреїв

Проєкт закону № 5109 не передбачає те, що євреї можуть скоїти кримінальні правопорушення без відповідальності за них — Фаіст некоректно передає суть пропозиції. Натомість законопроєкт дає визначення антисемітизму, забороняє юдофобію та її прояви й передбачає відповідальність за порушення законодавства про антисемітизм. 

Під час Другої світової війни загинуло близько 6 млн євреїв і мільйони інших жертв. Безпідставно вважати, що кількість смертей євреїв завищена вдесятеро, як каже Фаіст.

Щодо підпису згоди на щеплення дитини

Підпис згоди на вакцинацію дитини не означає її продаж. Тому Олена Фаіст поширює неправду. 

Нагадаємо, що вакцина від Pfizer-BioNTech проти COVID-19, яку використовують в Україні для щеплення для дітей від 12 років, безпечна та ефективна. Важливо також розуміти те, що ризик захворіти COVID-19 у дітей вище, ніж можливість отримати небажані реакції після вакцинації. Про це ми раніше писали тут

Щодо подорожчання товарів

Безпідставно стверджувати, що після повернення до “зеленої” епідемічної зони подорожчають усі товари. За оцінками Національного банку за жовтень 2021 року, пік зростання споживчих цін у 2021 році пройдено. За прогнозами, надалі інфляція знижуватиметься. 

Щодо вакцинації від тифу

Олена Фаіст не уточнює, про які випадки смертей внаслідок щеплення від тифу вона говорить. Тому перевірити конкретні приклади ми не можемо.

Як у випадку з будь-яким медичним засобом, існує досить мала ймовірність того, що вакцина викличе тяжку алергічну реакцію, іншу серйозну травму або смерть. Все ж вакцинація від черевного тифу безпечна та ефективна. Існують два типи такої вакцини: інактивована (здійснюють ін’єкцію) та жива (вводять перорально). Серед побічних реакцій на інактивовану вакцину проти черевного тифу — біль, почервоніння чи припухлість у місці ін’єкції, жар, головний біль, загальний дискомфорт. Після введення живої вакцини можуть виникнути лихорадка, головний біль, біль у шлунку, діарея, нудота та блювота.

 Частину тез авторки відео ми вже спростовували раніше. Нагадуємо, що:

Спростування міфів російської пропаганди про єдність українців та росіян можна прочитати у нашій статті «Про історичну єдність брехні та Володимира Путіна».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний