НЕПРАВДА: Вакцини проти COVID-19 продукують C-реактивний білок і викликають безпліддя у чоловіків

НЕПРАВДА: Вакцини проти COVID-19 продукують C-реактивний білок і викликають безпліддя у чоловіків

30 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
1006

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео з колишнім воєнним хірургом Владиславом Шафаліновим. Він стверджує, що вакцини проти COVID-19 нібито продукують C-реактивний білок, який порушує сперматогенез і викликає безпліддя у чоловіків. Через це він закликає не вакцинувати дітей. Відео взято з ефіру російського телеканалу «Царьград главное».

Скриншот з відео у Facebook

Владислав Шафалінов — колишній воєнний хірург, відомий вакциноскептик, блогер, називає COVID-19 «світовою аферою» та «експериментом глобалістів». Неодноразово давав коментарі про вакцинацію дітей на російському телеканалі «Царьград главное». До речі, головну редакторку телеканалу «Царьград главное» Дарію Токареву у 2020 році оштрафували за фейкові новини про коронавірус. 

 

Скриншот з ефіру телеканалу «Царьград главное», де Владислав Шафалінов дає коментар про вакцинацію дітей

Однак твердження, що вакцини проти COVID-19 продукують C-реактивний білок і викликають безпліддя у чоловіків — неправда.

C-реактивний білок (СРБ) — білок плазми крові, який виробляє печінка у відповідь на запальні процеси. Високий рівень СРБ в крові може бути маркером запалення. Його рівень підвищується у разі інфекцій, хвороб серця і раку. С-реактивний білок присутній у спермі й крові чоловіків із хронічним простатитом і безпліддям. При COVID-19, особливо в тяжких випадках, також спостерігається підвищення C-реактивного білка. Після одужання рівень СРБ повертається у норму.

Проте вакцини проти COVID-19 вкрай рідко викликають запальні процеси. У разі розвитку рідкісних побічних ефектів вакцинації, таких як міокардит та перикардит, запалення в переважній більшості випадків легке і швидко проходить. 

Також вакцини проти COVID-19 лише тимчасово підвищують рівень С-реактивного білка. Тимчасове підвищення рівня С-реактивного білка спостерігають також і після щеплень проти грипу і пневмококової пневмонії. Зазвичай таке підвищення рівня С-реактивного білка не є приводом для занепокоєння.

Крім того, тимчасове підвищення СРБ після вакцинації — не те саме, що тривале підвищення, пов’язане з хворобами, зокрема й COVID-19.

Вакцини проти COVID-19 на сьогодні введені сотням тисяч людей, і ще не повідомлялося про проблеми безпліддя у чоловіків чи жінок. Американський журнал епідеміології опублікував дослідження, у якому  вивчали зв’язок вакцинації проти COVID-19 із фертильністю. Під час дослідження пар, які намагалися завагітніти, вчені не виявили жодного значущого зв’язку між вакцинацією проти COVID-19 і фертильністю у будь-якого з партнерів. Ізраїльські вчені оцінювали вироблення сперми у 43 чоловіків до і після вакцинації. Вони встановили, що вакцина не погіршує параметри сперматозоїдів, і рекомендували парам, які бажають завагітніти, робити щеплення, оскільки вакцинація не впливає на сперму, тоді як інфікування SARS-CoV-2 погіршує сперму.  COVID-19 може негативно впливати на функцію яєчок, вироблення сперми та фертильність чоловіків.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний