НЕПРАВДА: Вакцини від COVID-19 не захищають від штаму Delta

НЕПРАВДА: Вакцини від COVID-19 не захищають від штаму Delta

12 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
1422

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що вакцини від COVID-19 нібито неефективні, тому що вони не захищають від штаму Delta. Також говорять про начебто небезпеку вакцин, оскільки з’являються повідомлення про нові побічні ефекти, зокрема про серцеві захворювання.

Скриншот відео, яке поширюють у мережі

Вакцини Pfizer-BioNTech, Oxford-AstraZeneca, Moderna, Johnson & Johnson та Bharat Biotech є ефективними проти штаму Delta. 

На момент висловлювання автора відео вже були опубліковані дані щодо ефективності вакцин Oxford-AstraZeneca та Pfizer-BioNTech. Аналіз Агенції охорони громадського здоров’я Англії (Public Health England, PHЕ) від 14 червня 2021 року показує, що 2 дози вакцин Oxford-AstraZeneca та Pfizer-BioNTech є високоефективними проти госпіталізації хворого штамом Delta.

Для вакцини Oxford-AstraZeneca ступінь захисту від необхідності госпітального лікування Delta-варіанту хвороби становить 71% після однієї дози і 92% після двох доз. Вакцина Pfizer-BioNTech ефективна на 94% в запобіганні госпіталізації після першої дози та на 96% після двох доз.

Дані щодо ефективності інших вакцин від штаму Delta були оприлюднили вже після публікації відео. Так, виробники вакцин Johnson & Johnson, Bharat Biotech заявили про ефективність своїх препаратів проти штаму Delta. Хоча вакцини від Sinopharm, Sinovac та Moderna є менш ефективними проти цього штаму, вони все ще забезпечують захист. 

Наразі немає досліджень щодо ефективності вакцин Novavax, Sinopharm-Wuhan, CanSino проти COVID-19 від штаму Delta. 

Delta-варіант, ймовірно, передається легше в 2-3 рази ніж оригінальний вірус, вперше помічений в Ухані у 2019 році. За попередніми даними штам Delta швидше розмножується та сильніше пов’язується з рецепторами клітин легенів.

Переваги вакцинації від COVID-19 перевищують потенційні ризики виникнення міокардиту і перикардиту. 

В інформаційному бюлетені Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США за 25 червня 2021 року повідомляють про рідкісні випадки запалення серця – міокардит (запалення серцевого м’яза) та перикардит (запалення зовнішньої оболонки серця). 

Станом на 28 червня 2021 року, у Систему звітування про несприятливі події після вакцинації (VAERS) надійшло 780 повідомлень про вияв міокардиту і перикардиту після вакцинації від COVID-19 у людей у віці 30 років і молодше. Більшість випадків зареєстровано після щеплення вакцинами Pfizer-BioNTech і Moderna. 

Центри з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) дослідили ці звіти, аналізуючи дані і медичні записи аби оцінити ймовірний зв’язок виникнення цих хвороб з вакцинацією від COVID-19. 

Так, переваги вакцинації проти COVID-19 перевищують потенційні ризики, включаючи можливий ризик міокардиту або перикардиту. Крім того, більшість хворих на міокардит та перикардит, котрим надали допомогу, добре реагували на лікування і відпочинок та швидко відчули себе краще. 

CDC рекомендує вакцинацію проти COVID-19 людям від 12 років, враховуючи ризик захворювання на COVID-19 та пов’язані з ним можливі важкі ускладнення, такі як тривалі проблеми зі здоров’ям, госпіталізація та навіть смерть.

МОЗ рекомендує вакцинуватися від COVID-19 людям від 18 років з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, діабетом, аутоімунними/системними захворюваннями, людям з сезонною чи побутовою алергією та онкологічними хворобами, тому що вони знаходяться в групі ризику і можуть важко перенести COVID-19. 

Ігор Кузін, головний санітарний лікар України, повідомив, що влітку 2021 року в Україні будуть пропонувати здійснювати щеплення вакциною Pfizer-BioNTech дітям від 12 років. Також він зазначив, що найближчим часом така рекомендація буде стосуватися дітей, які мають супутні важкі захворювання або високі ризики ускладнень від COVID-19. 

Деякі країни ЄС, Європи, Середнього Сходу, Азіатсько-Тихоокеанського регіону та Америки (наприклад, США, Німеччина, Італія, Іспанія, Швейцарія, Дубай, Канада, Японія) здійснюють щеплення підлітків вакциною Pfizer-BioNTech. Китай дав дозвіл на екстрене використання вакцини від Sinovac дітям від 3 до 17 років. В Україні наразі не щеплюють осіб до 18 років – дозволу на це не має жодна з вакцин.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний