НЕПРАВДА: Вакцини викликають хвороби та містять клітини абортованих дітей – Петро Гусак

НЕПРАВДА: Вакцини викликають хвороби та містять клітини абортованих дітей – Петро Гусак

27 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
1261

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У своєму відео Петро Гусак розповідає про те, що вакцини містять клітини абортованих ембріонів, викликають хвороби та патології (бо антитіла передаються від батьків та накопичуються з покоління в покоління), а вірус SARS-Cov-2 не є дослідженим. Петро Гусак стверджує, що для дітей, які і так вакцинуються від усіх хвороб до 18 років, додаткова вакцинація буде додатковим навантаженням на імунну систему. Також Петро Гусак зазначає, що у 2008 році вакцинація проти кору зірвалася через нібито підтверджений зв’язок смерті дитини і щеплення від кору, а ООН – бідна організація. 

Спікер у відео – Петро Гусак – є доцентом кафедри філософії Українського Католицького університету та керівник громадської організації «Товариство “Рух за життя”», яка виступає проти абортів

Частину тез із відео ми вже спростовували у попередніх матеріалах. Нагадуємо, що:

До 18 років людина вакцинується не від усіх хвороб.

По-перше, вакцин від деяких хвороб досі не існує. Наприклад, не існує вакцини від хвороб, що викликають деякі паразити: хвороби Шагаса, лімфатичного філяріозу, анкілостомідозу, та від хвороб, що викликають печінкові сисуни. Не існує вакцин від деяких вірусів, наприклад, вірусів Ніпах, Ласса, MERS-CoV (викликає Близькосхідний респіраторний синдром). Не існує вакцини також від гепатиту С, хвороби Лайма, гарячки Західного Нілу, вірусу Зіка та від ВІЛ/СНІДу. Отже, не можна стверджувати, що до 18 років людина вакцинується від усіх хвороб, адже від деяких навіть не існує вакцин. 

По-друге, людина вакцинується не лише до 18 років, а й протягом усього життя. Щеплюватися рекомендують не тільки дітям. Дорослим, наприклад, радять робити вакцину проти дифтерії та правця кожні десять років, бо з часом імунітет послаблюється. Щороку радять також вакцинуватися від сезонного грипу. Дорослим також радять зробити щеплення від кору, краснухи та паротиту та гепатиту B, якщо їх не зробили у дитинстві. 

Вакцинація за календарем щеплень не навантажує імунну систему.

Іноді проводиться введення декількох вакцин одночасно. Одночасне введення вакцин означає введення більше однієї вакцини в один і той же клінічний день в різних анатомічних місцях, і ці вакцини не поєднані в одному шприці. Одночасне введення вакцин, які дозволені певній людині, збільшує ймовірність того, що дитина, підліток або доросла людина будуть повністю вакциновані до відповідного віку. 

Вакцину КПК та вакцину проти вітряної віспи можна ввести одночасно. Жива, ослаблена вакцина проти грипу (LAIV) не перешкоджає імунній відповіді на одночасне введення з КПК вакциною або вакциною проти вітряної віспі. Також одночасно можна вводити пневмококову полісахаридну вакцину  (PPSV) та інактивовану вакцину проти грипу. Одночасно можна вводити вакцину АКДП (Tdap) та інактивовану вакцину проти грипу (IIV) . Також дозволено одночасне введення вакцини від гепатиту В і вакцини від жовтої лихоманки, вакцини від кору та жовтої лихоманки. 

Є два виключення щодо одночасного введення деяких вакцин: людям з анатомічною чи функціональною аспленією і/чи  ВІЛ-інфекцією не слід вводити одночасно чотиривалентну кон’юговану менінгококову вакцину (MCV4)-D (MenACWY-D, Menactra) та кон’юговану пневмококову вакцину (PCV) 13 (PCV13, Prevnar 13). Пацієнтам, яким рекомендовано отримувати як кон’юговану пневмококову вакцину (PCV13), так і пневмококову полісахаридну вакцину (PPSV23), не слід вводити ці вакцини одночасно. 

Що стосується побічних ефектів від вакцин, то важкі зустрічаються зовсім рідко, більшість – легкі, локальні та не потребують лікування. Це нормальна реакція організму, адже після щеплення він бореться зі збудником хвороби і таким чином виробляє імунітет.  

У різних країнах рекомендована різна кількість вакцин за календарним планом. Наприклад, в США до 15 місяців рекомендовано зробити 15 щеплень, від 18 місяців до 18 років – також 15 щеплень. В календарях щеплень кожної країні ЄС та Європейської економічної зони наявна вакцинація проти корі, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту, гемофільної палички типу b та вакцинація проти вірусу папіломи людини. В Україні, відповідно до календаря щеплень, рекомендовано вакцинуватися від 10 хвороб. Дотримання графіка щеплень є надійним способом захисту від хвороб і важких ускладнень.  

Антитіла, які передаються від матері до новонародженої дитини, є тимчасовими.

Антитіла передаються від матері до дитини під час останніх 3-ох місяців вагітності. Кількість і тип антитіл, що передаються дитині, залежить від імунітету матері. Наприклад, якщо мати перехворіла на вітряну віспу і у неї виробився імунітет проти цього захворювання, то антитіла проти вітряної віспи перейдуть і дитині. Також відомо, що мРНК вакцини від COVID-19 ефективні у створенні антитіл, які передаються через грудне молоко та плаценту. Тим не менш, імунітет новонароджених носить тимчасовий характер і починає знижуватися в перші кілька тижнів або місяців. Оскільки імунітет новонародженого носить тимчасовий характер, вакцинацію дітей починають з першого дня життя. 

Експеримент професорки Раїси Аманджолової не визнано у надійних наукових джерелах.

Для підтвердження того, що вакцини нібито спричиняють захворювання та призводять до патологій, Петро Гусак наводить експеримент Раїси Садикіної Аманджолової (завідувачка кафедри Алматинського медичного інституту). Про цей експеримент вже раніше писали незалежні фактчекери з Factcheck.kz

Історія про експеримент професорки Аманджолової поширюється в мережі щонайменше 17 років. Експеримент проводився на кроликах: кожному новонародженому потомству робили щеплення. У результаті, збільшилась кількість мертвонароджених, слабких, нежиттєздатних і агресивних кроликів, а деякі щеплені самки виявились безплідними. 

На експеримент Аманджолової не можна посилатися як на достовірний і підтверджений даними, адже ряд висновків в її роботі не обгрунтований, а робота не рецензована. Крім того, дослідження в імунології значно розвинулися за останні 60 років і висунуті погляди у експерименті є застарілими. Дослідження професорки Аманджолової у надійних наукових джерелах ми також не знайшли. Так само ми не знайшли підтвердження впливу БЦЖ, АКДП, АДП та АП вакцин на репродуктивну функцію людини. 

У 2008 році в Україні вакцинація проти кору зірвалася через хибний зв’язок зі смертю дитини.

Причиною зриву вакцинації в Україні у 2008 році була смерть старшокласника Антона Тищенка, якого вакцинували закупленою МОЗ індійською вакциною. Згодом було доведено, що вакцина не була причиною смерті.

Бюджет ООН на 2021 рік складає 3,2 млрд доларів, на 2020 рік – 3,07 млрд доларів.

Внески держав-членів ООН є основним джерелом фінансування Організації. Обов’язкові витрати Організації беруть на себе держави-члени згідно з розподілом, узгодженим у П’ятому комітеті, прийнятим Генеральною Асамблеєю, який переглядається кожні три роки. Схема внесків базується на платоспроможності кожної держави-члена.

На додаток до обов’язкових внесків до загального бюджету та бюджету операцій з підтримання миру, які узгоджуються у П’ятому комітеті Генеральної Асамблеї, держави-члени можуть вибрати добровільні внески до конкретних фондів та програм ООН. Ці додаткові внески становлять значно вищі суми, ніж суми обов’язкових бюджетів, і часто спрямовуються на конкретні програми чи ініціативи.