НЕПРАВДА: Вакцини замінюють природній білок в організмі та призводять до наркозалежності

НЕПРАВДА: Вакцини замінюють природній білок в організмі та призводять до наркозалежності

29 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
1308

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео Остап Стахів поширює інформацію про вакцини та кампанію вакцинації. Він стверджує, що:

  • вакцинація від COVID-19 подібна до наркотичної залежності: вакцини нібито замінюють природній білок в людському організмі на штучний; у людей виникне залежність від вакцин, тому що необхідно поповняти «штучний білок»; 
  • кожна вакцина має свій номер; номери вакцинованих від COVID-19 можна побачити через Bluetooth.

Однак це — неправда

Остап Стахів неправильно описав дію вакцин проти COVID-19. Сьогодні в Україні використовують три вакцини від COVID-19: AstraZeneca (векторна вакцина), Pfizer-BioNTech (мРНК-вакцина) та CoronaVac (інактивована вакцина). Усі перераховані вакцини також схвалені ВООЗ для екстреного використання.  Це означає, що ВООЗ оцінила безпечність, ефективність препарату і вважає, що переваги від його застосування перевищують можливі ризики.

Векторні вакцини використовують модифіковану версію іншого вірусу (вектора). У випадку AstraZeneca вектор — це модифікований аденовірус шимпанзе. До вірусного вектора додається ген, унікальний для вірусу, від якого повинна захищати вакцина. Для вакцин проти COVID-19 це ген, який кодує спайковий білок на поверхні SARS-CoV-2. Аденовірус виступає лише способом доставки генів і не здатен викликати захворювання.

Коли людині вводять вакцину, це провокує організм виробляти спайковий білок SARS-CoV-2. Присутність в організмі антигену (спайкового білка) провокує імунну реакцію — організм виробляє антитіла без зараження вірусом. Тобто вакцина не містить у собі спайковий білок, вона містить ген, що змушує організм виробити цей білок, який у свою чергу стимулює вироблення антитіл (антитіла — це білки). 

мРНК-вакцини не містять ні вірусу SARS-CoV-2, ні вектору. Ці вакцини вводять в організм «інструкції» для вироблення антитіл. Під інструкціями мається на увазі послідовність мРНК – матричної або інформаційної РНК (молекули, яка допомагає клітинам будувати специфічні для захворювання антитіла). Вакцини з мРНК теж вчать клітини організму виробляти спайковий білок і стимулювати імунну систему виробляти антитіла до коронавірусу.

Інактивовані або «вбиті» вакцини містять значно ослаблений вірус SARS-CoV-2, що втратив можливість розмножуватися, але його спайкові білки залишаються цілими. Імунна відповідь організму на введення інактивованої вакцини також завершується формуванням антитіл до SARS-CoV-2. 

Наразі точно невідомо, протягом якого періоду вакцини будуть захищати організм від можливого захворювання і чи знадобиться введення третьої і подальших доз через певний час. Твердження Остапа Стахіва про зв’язок вакцинації та формування наркозалежності не відповідає дійсності. Вакцинація не відповідає жодній з ознак наркозалежності, а сама вакцина не замінює природні білки на «штучні». До того ж VoxCheck вже спростовував подібні заяви Остапа Стахіва про наркозалежність від вакцин. 

Також VoxCheck вже викривав фейк про те, що через Bluetooth можна підключитись до чипу людини після вакцинації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний