НЕПРАВДА: Валерій Залужний заявив, що росіян як націю потрібно вбивати — The Economist

НЕПРАВДА: Валерій Залужний заявив, що росіян як націю потрібно вбивати — The Economist

30 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
387

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Валерій Залужний повідомив у інтерв’ю для видання The Economist, що росіян треба вбивати. Стверджують, що таким чином Залужний нібито зізнався у геноциді російської нації. 

Утім, в інтерв’ю Залужний говорить про знищення російських військовослужбовців, які знаходяться на території України. 

Скриншот допису

Автори дописів посилаються на інтерв’ю Валерія Залужного для видання The Economist. У інтерв’ю Залужний розповів про те, що російсько-українська війна для нього почалася у липні 2014 року, але тоді він мав лише теоретичне уявлення про неї. Але за 8 років він та інші вже отримали навички та досвід. На початку повномасштабного вторгнення Україна використовувала не тільки теоретичні знання, які вже мала у 2014 році, а й навички та досвід, здобуті за весь період російсько-української війни. 

Залужний  продовжує: «І найважливіший досвід, який ми мали і який практикуємо майже як релігію, це те, що росіян і будь-яких інших ворогів треба вбивати, просто вбивати, і головне, ми не повинні боятися це робити. І це те, що ми робимо». Отже, Залужний мав на увазі російських військовослужбовців, які вдерлися в Україну, а не усіх росіян як націю. 

ЗСУ неодноразово наголошують, що дотримуються правил ведення війни та розрізняє воєнні та цивільні ціли. Крім того, військовослужбовці ЗСУ проходять тренінги з поглибленого вивчення норм Міжнародного гуманітарного права (МГП). Наразі метою України є повернення до кордонів 1991 року та вигнання російської армії з території України. 

В інтерв’ю для Дмитра Комарова Валерій Залужний також зазначив необхідність знищення військових рф на території України: «Тому станом на сьогоднішній день вони свідомо з РФ їдуть сюди, щоб свідомо вбивати саме українців, саме вбивати. І сутність цієї війни полягає у тому, що якщо зараз ми не знищимо цього ворога, то будемо знищені ми. Бо вони прийшли свідомо, і несуть зараз шалені втрати, в тому числі на Донецькому оперативному напрямку, в районі Бахмута, але все рівно йдуть вбивати українців». 

Згідно з міжнародним гуманітарним правом, військові є комбатантами та законними військовими цілями під час збройного військового конфлікту.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний