НЕПРАВДА: Велика Британія передасть Україні винищувачі разом з екіпажами

НЕПРАВДА: Велика Британія передасть Україні винищувачі разом з екіпажами

3 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
450

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Велика Британія передасть Україні винищувачі разом із екіпажами. Це пояснюють тим, що підготовка українських пілотів займає багато місяців, і Україна нібито через непросту ситуацію на фронті не може цього зробити. Про це заявив головний редактор порталу «‎Авіа.ру»‎ Роман Гусаров.

Утім, Велика Британія не заявляла про те, що надасть винищувачі разом із екіпажами. 

Скриншот допису

8 лютого 2023 року Ріші Сунак повідомив про те, що британські військові навчатимуть українських пілотів на винищувачах. Тоді уряд Великої Британії не уточнив, на яких саме літаках будуть навчати українських пілотів, але відомо, що країна має винищувачі F-35 і Typhoon. 15 травня 2023 року уряд Великої Британії заявив, що розпочне навчання українських пілотів улітку. Зокрема, в уряді заявили: «Це навчання йде рука об руку з зусиллями Великої Британії щодо співпраці з іншими країнами щодо постачання літаків F-16 винищувачів, які вибирає Україна»

Також 15 травня  Ріші Сунак заявив про те, що Велика Британія не планує надсилати винищувачі в Україну, адже українські військові заявили, що віддадуть перевагу винищувачам F-16. Отже, Велика Британія не планує передавати Україні як винищувачі, так і свої екіпажі. Крім того, Велика Британія є членом НАТО, а отже не бере участі у війні в Україні. У січні 2023 року Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг укотре наголосив, що країни НАТО не відправляють своїх військових на війну, натомість Альянс підтримує Україну озброєнням.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний