НЕПРАВДА: Весь світ відмовляється від вакцинації | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Весь світ відмовляється від вакцинації

22 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
304

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що медичні працівники в Нідерландах, США, Великобританії відмовляються вакцинуватися від коронавірусу, а такі країни, як-от Норвегія, Швейцарія взагалі припиняють вакцинувати все населення віком від 65 років, через масові смерті у будинках літніх людей. 

Проте ці твердження неправдиві або ж безпідставні

Тезу про відмову 87 000 нідерландських медсестер вакцинуватися від COVID-19 ми спростовували раніше: про офіційну відмову не йдеться, а цифрами спекулюють, базуючись на соцопитуванні про плани вакцинуватися. Перевірено, що Всесвітній альянс лікарів та Елке де Клерк, якій належить це твердження про нідерландських медсестер поширили не одне неправдиве твердження щодо пандемії COVID-19.

Теза про відмову вакцинуватися 60% медсестер у США безпідставна. Найімовірніше, зманіпулювали історією зі штату Огайо, екстраполювавши на всі США. У штаті Огайо, за словами губернатора Майка ДеВайна (Mike DeWine), 60% персоналу будинків для людей похилого віку поки обрали не вакцинуватися. Все ж це не означає відмову. ДеВайн зазначає, що працівників зазначених закладів не збираються змушувати, але йому б хотілося мати вищі показники. 

Теза про відмову третини британських медсестер вакцинуватися також безпідставна. Частка вакцинованих медичних працівників у системі Національної служби здоров’я Великобританії становить 80%. Група, яка відстає по вакцинації, – низькооплачувані робітники будинків для літніх людей: лише дві третини цієї категорії отримали першу дозу вакцини.

Раніше ми вже писали, що зв’язку між вакцинацією та смертями у Норвегії, Швейцарії та Німеччині не виявлено.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний