НЕПРАВДА: Вхід у додаток «Дія» стане платним із 1 лютого 2022 року
Beta

НЕПРАВДА: Вхід у додаток «Дія» стане платним із 1 лютого 2022 року

19 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про нововведення в додатку «Дія». Користувачі стверджують, що вже з 1 лютого 2022 року за вхід у «Дію» з користувачів будуть стягувати плату. Йдеться про систему BankID, користуватися яким можна буде винятково на платній основі.

Скриншоти дописів, які поширюють у Facebook

Однак це — неправда. Вхід у додаток «Дія» залишається безкоштовним, а тарифи за користування BankID стосуються банків та компаній, а не звичайних користувачів.

На офіційному сайті «Дії» немає інформації про введення платного входу. Додаток не переходить на платну основу. 19 січня про цей фейк повідомили, зокрема, MediaSapiens.

Фейк виник у результаті неправильного тлумачення новини — 14 січня Національний банк України (НБУ) повідомив, що з 1 лютого 2022 року в системі BankID запроваджуються тарифи на послугу для абонентів, зокрема за підключення та користування сервісом. У цій же новині НБУ уточнив, що ці тарифи встановлені лише для банків та інших компаній, які надають комерційні послуги. Таким чином, тарифи не стосуються користувачів фізичних осіб. Наразі система BankID налічує 134 абоненти: 39 банків-ідентифікаторів та 95 учасників-надавачів послуг. 

Що таке BankID?

BankID – це спосіб електронної автентифікації громадян за допомогою їхніх даних в банку. Щоразу, коли особа хоче скористатися електронною послугою, портал формує електронний запит до банку, де особа є клієнтом, для отримання її персональних даних. Це може бути ПІБ, паспорт, ІНН, адреса, електронна пошта та інші дані – залежно від порядку надання конкретної електронної послуги. На підставі отриманих даних і проводять електронну автентифікацію особи. BankID схожий на сервіс «Увійти через Facebook» — користувач натискає на сайті «Увійти через BankID», обирає свій банк та вводить логін і пароль свого акаунту.

BankID не є послугою, яку надають у додатку «Дія». Проте у «Дії» можна авторизуватися за допомогою BankID, якщо користувач є клієнтом одного з банків із цієї системи.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний