НЕПРАВДА: Відео деокупації лівобережної Херсонщини від 17 листопада 2023 року

НЕПРАВДА: Відео деокупації лівобережної Херсонщини від 17 листопада 2023 року

7 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
788

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, де нібито зображено, як українські військові 17 листопада 2023 року заходять у деокупований населений пункт 

На кадрах звільнене у 2022 році село Солдатське, яке знаходиться на межі Херсонської та Миколаївської областей. Наразі на лівобережжі Херсонщини тривають активні бойові дії. Про звільнення населених пунктів на даній ділянці фронту OSINT-аналітики чи українські представники не повідомляють. 

Скриншот відео

OSINT-аналітикам DeepState вдалося знайти оригінальне відео. Воно опубліковане у 2022 році. На ньому зображено, як військові йдуть по звільненому села Солдатське, яке знаходиться на межі Херсонської та Миколаївської областей. 

Зліва — фейкове відео. Справа — оригінальний запис 2022 року 

Наразі ЗСУ на лівому березі Херсонщини створили плацдарм та розширюють його. Проте поки жодних повідомлень про те, що Силам оборони України вдалося звільнити населений пункт, немає. Там тривають бої, а тому бійці не змогли б спокійно і вільно переміщатися по території лівого берега, зокрема у містах чи селах. Крім того, у селах, за які йдуть бої, майже не залишилось вцілілих будинків, що можна побачити на фото с. Кринки. 

Кринки, лівий берег Херсонщини. Джерело: телеграм-канал Дениса Казанського

Зверху — село Кринки до повномасштабного вторгнення рф. Знизу — після вторгнення

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний