НЕПРАВДА: Відео, на якому Трамп погоджується з результатами виборів – це глибинний фейк | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Відео, на якому Трамп погоджується з результатами виборів – це глибинний фейк

18 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
556

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook 

У мережі поширюють відео з Дональдом Трампом, на якому він засуджує насилля 6-го січня в Капітолії та говорить про необхідність забезпечити передачу влади наступній адміністрації. Коментатори зауважують, що відео сфабриковане, тобто є глибинним фейком. Такі висновки пояснюють розмитістю зображення на лінії між коміром та шиєю. 

Скриншот відео Дональда Трампа. На виділене місце звертають увагу як на доказ фабрикації відео.

 

Утім, відео справжнє, і про це вже писали незалежні фактчекери з Reuters.

Повідомлення про глибинний фейк також начебто підтверджують тим, що опублікувати відео Трамп не міг, бо його заблокували у соцмережах. Утім, це також хибне твердження.

Дане відео Трамп опублікував у Twitter 7 січня о 19:10 (EST, Північноамериканський східний час). Тоді його акаунт Twitter ще не видалив.

6 січня о 19:02 (EST, Північноамериканський східний час) Twitter наклав 12-годинну заборону на публікації зі сторінки Дональда Трампа @realDonaldTrump, тобто 7 січня о 19:10 12-годинна заборона вже сплила. Twitter видалив аккаунт Дональда Трампа вже після публікації згаданого відео – 8 січня о 18:21 (EST, Північноамериканський східний час).

Реакції різних платформ на події у американському Капітолії дослідники з First Draft зібрали за посиланням.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний