НЕПРАВДА: Відео пожежі на нафтобазі у Львові у жовтні 2022 року

НЕПРАВДА: Відео пожежі на нафтобазі у Львові у жовтні 2022 року

28 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
356

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео нібито пожежі на нафтобазі у Львові у жовтні 2022 року. Дописи зʼявилися у соцмережах 12-13 жовтня.

Утім, це — неправда. На відео навчання ДСНС у Львівській області, у жовтні 2022 року пожежі на нафтобазі у Львові не було.

Скриншот допису

Оригінал відео взяли з тіктоку, на відео видно, що його поширила користувачка з ніком @adombkowska. Ми знайшли цей акаунт, його веде журналістка Аліна Домбковська. Вона опублікувала кілька схожих відео, на одному з них зазначено, що це навчання Головного Управління ДСНС. Про те, що це навчання в Львівській області, також повідомляли і користувачі соцмережі в коментарях.

7 жовтня 2022 року в місті Борислав Львівської області проходили навчання ДСНС. Про це повідомляли і в ГУ ДСНС в Львівській області, і в Бориславській міській раді.

Фото з навчань

Російські ракети влучили в нафтобазу у Львові 26 березня 2022 року, унаслідок чого нафтобаза була повністю зруйнована. У жовтні 2022 року пожежі на нафтобазі у Львові не було.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний