НЕПРАВДА: Відео пожежі у храмі у селі Овадне Волинської області

НЕПРАВДА: Відео пожежі у храмі у селі Овадне Волинської області

24 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
433

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео нібито пожежі у храмі у селі Овадне Волинській області. Автори дописів вказують, що настоятель храму «відмовився переходити з Московського патріархату». Також додають, що храм загорівся за тиждень до Хрещення. 

Насправді це відео пожежі у храмі Святого Феодосія Чернігівського у селі Новоолександрівка на Дніпропетровщині, яка сталася 19 січня 2021 року.

Скриншот допису

Ми вирішили знайти відео через зворотний пошук у Bing. Серед результатів пошуку є посилання на статтю видання Sobitie, в якій опубліковані фото пожежі храму з іншого ракурсу. У публікації зазначено, що пожежа відбулася 19 січня 2021 року у храмі Святого Феодосія Чернігівського у селі Новоолександрівка на Дніпропетровщині.  

Ми вирішили перевірити цю інформацію в інших джерелах. 19 та 20 січня 2021 року декілька українських ЗМІ повідомили про загоряння храму Святого Феодосія Чернігівського у Новоолександрівці, опублікувавши фото пожежі. На фото можна помітити аналогічні елементи будівлі. Про пожежу також повідомляв пресцентр ДСНС України. 

Зліва: поширене відео пожежі у храмі; справа: пожежа у храмі Святого Феодосія Чернігівського у Новоолександрівці 19 січня 2021 року

Російські ЗМІ почали поширювати фейки про дискримінацію Української православної церкви московського патріархату після того, як Володимир Зеленський підписав указ про внесення на розгляд законопроєкту про заборону діяльності в Україні російської православної церкви та пов’язаних із нею релігійних організацій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний