НЕПРАВДА: Відео пожежі в торговому центрі Харкова внаслідок російських обстрілів

НЕПРАВДА: Відео пожежі в торговому центрі Харкова внаслідок російських обстрілів

17 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
668

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео нібито пожежі в торговому центрі Харкова, яка виникла внаслідок російських обстрілів. Однак відео не пов’язане з обстрілами Харкова, це, найімовірніше, пожежа в торговому центрі в росії.

Скриншот відео

Зворотний пошук по кадрах з відео через Google, TinEye та Bing не дав результатів. Ми вирішили знайти кадри з відео через заблокований в Україні російський портал Yandex Images. У російській соцмережі «Вконтакте» вказують, що це пожежа в ТЦ «Кристал». Відео опублікували ще в 2017 році. Ми не знайшли це відео в надійних джерелах, однак достеменно відомо, що на ньому не події 2022 року.

Результати пошуку

22 квітня (саме тоді з’явилися публікації з відео нібито пожежі в ТЦ) ДСНС у Харківській області повідомляли, що ліквідували в складських приміщеннях пожежу, яка виникла внаслідок російських обстрілів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний