НЕПРАВДА: Відео протестів у Берліні проти COVID-паспортів

НЕПРАВДА: Відео протестів у Берліні проти COVID-паспортів

21 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
394

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому нібито зображено протести у Берліні проти COVID-паспортів та заходів уряду Німеччини проти поширення COVID-19. 

Скриншот допису

Однак, це неправда. Відео з’явилося в мережі ще до пандемії.

Результати зворотного пошуку зображення у TinEye показують, що у дописах за 2019 рік на порталах Reddit та Gfycat вказано, що на відео зображено як фермери Німеччини їдуть до Берліну. У коментарях допису у Reddit користувач зазначив, що фермери протестували проти надмірного регулювання у сільському господарстві. Ми вирішили перевірити цю версію. 

Щотижнева німецька газета LAND & FORST опублікувала поширене відео у Facebook 26 листопада 2019 року із підписом «Рано вранці в Берліні … щось назріває!». У цю дату фермери з усієї Німеччини прибули до Берліну на тракторах, аби взяти участь у масових протестах проти сільськогосподарських реформ, які передбачають скорочення використання добрив, пестицидів та інсектицидів. Фермери вирішили приїхати на тракторах для привернення уваги, хоча розуміли, що створюють затори у центрі Берліну.

Раніше ми спростовували те, що на відео нібито зображено протести у Франції проти COVID-19 і примусової вакцинації, а у Трієсті вебкамера онлайн-трансляції начебто не відображає протести на площі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний