НЕПРАВДА: Відео протестів у Франції проти COVID-19 і примусової вакцинації

НЕПРАВДА: Відео протестів у Франції проти COVID-19 і примусової вакцинації

20 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
791

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що на вокзалі міста Перпіньяна, Франція, протестують нібито проти COVID-19-диктатури та примусової вакцинації. 

Скриншот допису

Однак, поширюване відео не стосується протестів проти політики Макрона щодо вакцинації проти COVID-19.  

Зворотній пошук за зображенням у Google Images показує, що на відео зображено протести у Франції «жовтих жилетів» проти політики уряду Еммануеля Макрона у 2019 році. 

У рамках своєї стратегії екологічної політики президент Франції Емманюель Макрон оголосив про екологічний податок на паливо. У зв’язку з цим, 7 листопада 2018 року розпочався рух жовтих жилетів. 5 грудня під тиском протестувальників французький уряд відмовився від наміру підвищити акцизи. Наступні хвилі протестів були обумовлені тим, що мітингарі виступали за зменшення податкового тягаря в цілому і підвищення заробітної плати, особливо мінімальної. Згідно з законом, усі водії Франції повинні мати у своєму транспортному засобі жовті жилети безпеки. Ці ж жилети почали використовувати і мітингарі.

Все ж 14 липня 2021 року у Франції дійсно відбулися протести проти плану президента Емманюеля Макрона щодо вимоги вакцинного сертифікату COVID-19 або негативного результат ПЛР-тесту для отримання дозволу на відвідування барів, ресторанів та кінотеатрів з серпня 2021 року, зокрема і у Перпіньяні

Обов’язкова ж вакцинація у Франції буде стосуватись усіх осіб, які контактують з вразливими людьми. Тобто, обов’язкове щеплення повинні отримати усі, хто працює в лікарнях, клініках, будинках для престарілих, закладах для людей з обмеженими можливостями. Фахівці та волонтери, які контактують з людьми похилого віку або немічними вдома, також повинні будуть вакцинуватись.

Працівники закладів харчування повинні вакцинуватися першою дозою не пізніше 1 серпня 2021 року, у іншому випадку з 30 серпня 2021 року їм потрібно буде здійснювати тестування на COVID-19 кожні два дні аби мати можливість працювати надалі. 

Для того, аби відвідувати чи працювати у закладах культури (наприклад, кінотеатри та театри) потрібно буде мати “паспорт здоров’я” (health pass), який видають у разі повної вакцинації, негативного результату тестування на COVID-19 чи позитивного тесту на антиген. Ці зміни стосуються усіх громадян Франції, окрім дітей віком від 12 до 17 років.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний