НЕПРАВДА: Відео з ешелоном танків Abrams та БМП Bradley у Польщі

НЕПРАВДА: Відео з ешелоном танків Abrams та БМП Bradley у Польщі

31 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
1216

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому зображено ешелон танків Abrams та БМП Bradley. Користувачі стверджують, що ешелон помітили у Польщі. 

Утім, на відео зображено дорогу у США: про це свідчить дорожній знак «No passing zone»

Скриншот допису

На початку відео можна помітити жовтий дорожній знак у формі перевернутого трикутника. Ми знайшли такий знак серед дорожніх знаків США. На ньому написано «No passing zone», що означає початок зони, де не можна безпечно обігнати інші транспортні засоби. Цей знак попереджає водія про невидимі небезпеки попереду, такі як під’їзні шляхи та перехрестя, які можуть призвести до зіткнення. Також такий знак завжди розташований з лівої сторони дороги, що можна побачити й на відео. 

Знак «No passing zone». Джерело: RoadTrafficSigns

25 січня Джо Байден заявив про передачу 31 танків M1 Abrams, що дорівнює одному українському батальйону. США купують ці танки у виробника, а не надсилають їх з запасів, тому поставка M1 Abrams може зайняти місяці або роки. У The Washington Post зазначають, що танки будуть в Україні не раніше кінця 2023 року або початку 2024-го. 

Координатор з питань стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі сказав, що, найімовірніше, США знадобляться тижні, а не місяці для того, аби розпочати навчання українських військових на цих танках. Оскільки поставка M1 Abrams може зайняти місяці, вони не могли бути зафіксовані в Польщі вже 25 січня (коли почали поширювати відео у соцмережах). 

США також передадуть Україні 109 БМП Bradley. 23 січня у коментарі для Голосу Америки високопосадовець Пентагону зазначив, що техніка надійде до України у найближчі тижні. Відео з нібито танками та бойовими машинами почали поширювати із 25 січня, натомість заяву щодо термінів постачання бойових машин зробили 23 січня. Отже, БМП Bradley не могли бути у Польщі вже 25 січня.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний