НЕПРАВДА: Відео з наслідками ракетного удару по залізниці у Львові 17 травня 2022 року

НЕПРАВДА: Відео з наслідками ракетного удару по залізниці у Львові 17 травня 2022 року

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
435

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео нібито наслідків ракетних ударів росії по залізниці у Львові. Утім, це — неправда.

Скриншоти з відео

Цей фейк уже спростовували незалежні фактчекери з Reuters. Насправді на відео — наслідки аварії тепловоза в Білій Калитві в росії у 2013 році.

Водій тепловоза перевищив дозволену швидкість, більше 50 з 69 вагонів зійшли з рейок та загорілися. Аварія сталася 9 травня 2013 року, про це повідомляли російські ЗМІ. Також у 2017 році в YouTube опублікували архівні кадри та вказали, що це відео з 2013 року.

Нам також вдалося знайти кадр з відео через зворотний пошук на заблокованому в Україні російському порталі Yandex. Результати пошуку також вказують, що це аварія в Білій Калитві в 2013 році.

Результати пошуку

17 травня 2022 року вночі росія справді завдала ракетних ударів по залізничній інфраструктурі в Яворівському районі Львівської області. Однак фото, якими ілюструють дописи, не повʼязані з подіями 2022 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний