НЕПРАВДА: Відео з пораненими бійцями ЗСУ після наступу 4 червня 2023 року

НЕПРАВДА: Відео з пораненими бійцями ЗСУ після наступу 4 червня 2023 року

9 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
359

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

4 червня 2023 року в російському телеграм-каналі поширили відео, на якому можна побачити роботу українського медика та поранених і вбитих військовослужбовців ЗСУ. У каналі стверджують, що це результати українського наступу 4 червня.

Звертаємо увагу, що відео містить моторошні кадри з пораненими та загиблими, а також нецензурну лексику. Неповнолітніх та осіб із вразливою психікою просимо утриматися від перегляду.

Проте це відео зняли 20 квітня 2023 року, воно не стосується літнього наступу ЗСУ.

У твіттер-акаунті Анастасії Станко, воєнної журналістки «Громадського телебачення»,  ми знайшли посилання на повну версію цього відео. Насправді відео вперше 21 травня опублікував бойовий медик, який допомагає пораненим у відео. За його словами, відео зняте ще 20 квітня 2023 року. Хоча він не уточнив місце зйомки, точно відомо, що відео не стосується бойових дій у червні 2023 року.

Оригінальне відео у телеграм-каналі бойового медика

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний