НЕПРАВДА: Відео з протесту українців у Парижі

НЕПРАВДА: Відео з протесту українців у Парижі

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
356

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео нібито протесту, який українці організували у Парижі. У публікаціях коментують, що так українці вкотре показують свою неадекватну поведінку.

Однак це — неправда. Протест жодним чином не був повʼязаний з Україною.

Скриншот з відео

Нам не вдалося знайти першоджерело, яке поширило це відео, через зворотний пошук, адже відео поширюють у поганій якості. На відео видно магазин косметики Sephora. Ми перевірили локації різних магазинів Sephora у Парижі, і виявили, що це магазин у торговому центрі Forum Des Halles. На фото з гугл-карт видно, що вікна над магазином схожі на ті, що на відео.

Скриншот з гугл-карт

Отже, за ключовим словом «протест» та назвою торгового центру нам вдалося знайти інформацію про цю подію. 24 листопада в Парижі вуличні танцюристи організували перфоманс, щоб привернути увагу до надмірного споживання одягу та вплив масового виробництва на планету. Перфоманс організували напередодні «чорної пʼятниці», дня знижок у багатьох магазинах. Відео з події також опублікував Клемент Ланот, французький журналіст. Жодної згадки про те, що українці брали участь у цьому перфомансі, немає. Серед організаторів також не було українців.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний