НЕПРАВДА: Відео з українським літаком під час тренувань влітку 2021 року

НЕПРАВДА: Відео з українським літаком під час тренувань влітку 2021 року

20 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
804

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито відео тренувань українських пілотів влітку 2021 року. У дописах додають посилання на відео, опубліковане в ютубі 24 грудня 2021 року. 

Утім, відео не повʼязане з тренуваннями українських льотчиків. Його зняли у 2018 році в тимчасово окупованому росією Криму.

В описі під відео зазначено, що його зняли в селищі Новофедорівка в Криму. Пошук у Google інформації про Су-24 в Новофедорівці показує відео, опубліковані ще в 2018 році. У підписах до відео вказують, що їх зняли в Криму. 

Скриншот результатів пошуку

Ми знайшли відео польоту літака над пляжем з іншого ракурсу і вирішили порівняти кадри з обох відео з фото в Google Maps, щоб перевірити, чи відео справді зняли в Новофедорівці.

Скриншот із відео на ютубі

Скриншот із Google Maps

Скриншот із відео на ютубі

Скриншоти з Google Maps

На зображеннях видно пірс на пляжі та білу будівлю у вигляді корабля (назва — «Paluba»), отже, відео справді зняли в Новофедорівці.

Під відео, яке ми знайшли на ютубі, зазначають, що це день військово-морського флоту росії. Про святкування цього дня писали й російські змі. Новина опублікована 29 липня 2018 року.

День військово-морського флоту росії відзначають в останню неділю липня. У 2018 році це було 29 липня.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний