Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські телеграм-канали поширюють інформацію, нібито військові 154-ї ОМБр в Курській області передають награбовані продукти своїм побратимам під Вовчанськом. У дописі прикріпили фото російських продуктів, які буцімто отримали бійці у Харківській області.
Утім, це неправда. На фото помітні українські назви продуктів, їх не продають у Курській області. Ймовірно, ці світлини зробили українські волонтери, аби відзвітувати про передану допомогу Силам оборони.
Скриншот допису
Допис поширили у вересні 2024 року. На той момент 154-а ОМБр дійсно була розділена: частина бійців перебувала на Курщині, інша — на Харківщині під Вовчанськом та Куп’янськом. Однак підрозділ не повідомляв про проблеми з провізією та постачанням.
Фото, які прикріпили у пості, навпаки підтверджують, що продукти не крадені. Так, дизайн пачки крупи схожий на продукцію фірми «Ярка». На фото є остання літера в назві — «а», а також видно частину логотипа фірми. Продукція цієї торгової марки не продається в росії, тож крупу не могли «забрати у місцевих» у Курській області.
На іншій упаковці видно слово, що починається з «екст» (можливо, це слово «екстра»). У російській мові немає слова, яке починалось би з «екст». Натомість слово «екстра» російською мало б починатись з російської літери «э» — «экстра».
Фото, яке поширили фейкометки
Фейкомети стверджували, що продукти на фото — це посилки, які отримали бійці 154-ї ОМБр на Харківщині. Відтак незрозуміло, як ці фото опинились у пропагандистів. Ймовірно, насправді ці світлини зробили українські волонтери, аби відзвітувати про передану допомогу Силам оборони.
Раніше ми спростовували фейк, нібито українські волонтери передають російські продукти з Курської області для бійців ЗСУ на Харківщині
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний