НЕПРАВДА: Військових 14 ОМБр госпіталізували через легіонельоз

НЕПРАВДА: Військових 14 ОМБр госпіталізували через легіонельоз

26 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
265

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито два стрілецькі батальйони 14 ОМБр, яких вивезли з-під Куп`янська, госпіталізували у харківські інфекційні лікарні з діагнозом легіонельоз. Автори повідомлення пишуть, що хвороба поширюється не лише серед українських військових, але й серед бійців Іноземного легіону. Вони додають, нібито існує небезпека поширення смертельної хвороби в одному з найбільш за чисельністю міст України  — Харкові. 

Утім, це неправда. Немає інформації щодо госпіталізації бійців 14 ОМБр або будь-якої іншої бригади з діагнозом легіонельоз. Ця хвороба не передається через контакт між людьми, поширюється через вдихання заражених крапель води.

Скриншот допису 

За даними Центру громадського здоров`я, із липня 2022 року по липень 2023 року в Україні не зареєстрували жодного випадку захворювання на легіонельоз. До того ж про госпіталізацію військових з 14 ОМБр або будь-якої іншої бригади не повідомляли ні загальнонаціональні, ні місцеві медіа. Також про це не писали у соціальних мережах 14 ОМБр, зокрема в інстаграмі, фейсбуці, тіктоці. Цю інформацію не публікували й у соцмережах Інтернаціонального легіону.

Легіонельоз, або хвороба легіонерів, — це інфекційне легеневе захворювання, яке може призвести до лихоманки або спричинити смертельну форму пневмонії. Заразитися цією хворобою від людини неможливо, оскільки бактерія Legionella поширюється через воду із вдиханням заражених крапель води. Найчастіше вона міститься у штучних системах водопостачання, які недостатньо ретельно очищають. Під час легіонельозу спостерігається кашель, висока температура, кровохаркання, втрата апетиту та біль у м’язах.

Імовірність зараження залежить від рівня концентрації бактерій у воді та стану здоров`я людини, відтак найчастіше хвороба вражає людей старшого віку, осіб з ослабленим імунітетом та супутніми захворюваннями. Наразі від легіонельозу немає вакцини, захворювання лікують антибіотиками протягом кількох тижнів або місяців.

Раніше ми уже спростовували фейк, який поширив цей же телеграм-канал, «Укропский фреш», нібито хвороба шириться у рядах 14 ОМБр та через неї страждають навіть бійці Іноземного легіону. Нині автори каналу продовжують здійснювати інформаційні атаки. У даному повідомленні вони навмисно наголошують на нібито небезпеці зараження для харків`ян, аби посіяти паніку всередині суспільства та поширити негативне ставлення до українських військових.

Поширення дезінформації щодо зараження українських військових почалось після новин про масове інфікування людей у польському місті Жешуві, що знаходиться на кордоні з Україною. Однак станом на 5 вересня кількість нових випадків зараження зменшилась, у цей день у Польщі зареєстрували лише один випадок інфікування. Поширення хвороби вдалось зупинити після хлорування системи водопостачання.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний